Молодий психолог Андрій Жельветро, автор чоловічого курсу "Фундамент", який іще не має своєї сім'ї та дітей, уловив щось головне про батьків. Напевно, як син. І просто, без академічних еківоків, намагається це донести в своєму інтерв'ю в День батька.
"Звісно, у нас не завжди все виходить в сімейному житті… , - говорить психолог. - Частіше - не виходить. Особливо, якщо сміття, накопичене на попередніх етапах, у стосунках із батьками в тому числі, у чоловіка не розібране. Тут і недолюбленість, і бажання досамоутвердитися, і відчуття своєї слабкості починають даватися взнаки. Фігури батька і матері стають ключовими. Я пропоную чоловікам поїхати до батьків, поговорити, з'ясувати правду і пробачити. Прийняти в батькові і матері насамперед звичайних людей".
"Глобальна мета взаємин батьків і дітей - оцінка, - акцентує увагу Андрій Жельветро. - Усі батьки хочуть, щоб їхні діти поставили їм оцінку. "Чи хорошим я був батьком?", "Чи хорошою я була мамою?". Ця оцінка виражається в щоденному спілкуванні, у дзвінках, у повазі. Або неповазі. І тут справді складно. З батьками ще складніше, ніж із мамами.
Багато хто з чоловіків ображений на свого батька. І я теж жив із такими самими почуттями. Мої батьки розлучилися, і батько мені не писав, не телефонував... Ви бачили б, скільки дорослих сорокарічних чоловіків розповідають про свої образи на батька з абсолютно дитячими переживаннями. І голос тремтить, і сльози течуть... Згадують, як бив, як принижував...
Але однаково треба їхати і розмовляти. Зрештою син може так і не полюбити батька. Але зрілий чоловік ставитиметься до свого батька з повагою і подякою хоча б за те, що він дав йому життя. Навіть якщо той останній п'яниця".
"Один хлопець дізнався, що його мама в шостому класі залишалася після уроків і мила школу. Щоб купити собі одяг, - продовжує психолог. - Він схопився за голову ... Батьки піклуються про нас, як можуть. Як їх навчили. І ми не маємо права їх судити, звинувачувати, вести себе по-дитячому. Зрозумійте, як вони жили. І прийміть.... Поки батьки живі, треба подолати всі конфлікти", - завершив Андрій Жельветро.
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.
Повну версію інтерв'ю дивіться тут
Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут