«Аналогів немає»: в Україні розробили більш зручні версії бронежилетів

Поділитися
«Аналогів немає»: в Україні розробили більш зручні версії бронежилетів © Олексій Рєзніков/facebook
Україна збільшує обсяги виробництва бронежилетів, тому що для вітчизняної економіки це вигідніше, ніж купувати за кордоном, пояснюють в Міноборони. Взимку українські виробники були спроможні виготовити 3-5 тис. одиниць броні на місяць, що абсолютно не відповідало запитам військових.

Наступного року Україна буде здатна самостійно забезпечити всі потреби сил оборони у бронежилетах та шоломах, імпорт за необхідності може стати точковим доповненням, заявив міністр оборони Олексій Резніков.

«На столі переді мною - екземпляри шоломів і бронежилетів українського виробництва, які відповідають 4 та 6 класу захисту за стандартами НАТО. Те, що ви бачите – не імпортовано і далі зібрано-зшито. А вироблено. Від сталевих і керамічних плит до тканини, фурнітури, спеціальних ниток тощо», - сказав Резніков, додавши, що наразі в Україні відсутня можливість виробляти лише один специфічний компонент, оскільки немає відповідних технологій у хімічній промисловості, але з часом вітчизняний бізнес має вирішити і цю проблему.

За словами міністра, українські виробники не тільки виконували замовлення для Міноборони, але й експериментували, створювали нові зразки, підвищували якість. Зокрема, розроблено бронежилет спеціально для захисниць України з урахуванням антропологічних особливостей, з засобами для перерозподілу навантаження тощо. 

«Йому немає аналогів. Після завершення циклу випробувань він піде у війська», - підкреслює міністр.

Також зараз тестується бронежилет шостого класу захисту з керамічними плитами і низкою новацій, які знижують навантаження на спину і дозволяють одним рухом швидко скинути захист. 

«Він легкий і надійний. Переконаний, що ці продукти мають потенціал стати конкурентними на міжнародному ринку», - зазначає Резніков. 

Міністр підкреслив, що таким чином Україна стала де-факто незалежною в одному з важливих елементів забезпечення наших воїнів. 

«Ми намагаємось застосовувати подібну стратегію скрізь, де це обґрунтовано. Щоб Україна максимально спиралася на свій потенціал і розвивала його. У першу чергу - у процесі забезпечення озброєнням та військовою технікою», - запевнив міністр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі