Для розбудови дошкільної освіти нової якості знадобляться сотні мільярдів гривень. Незважаючи на це, основною необхідною умовою змін у сфері освіти є трансформація методів роботи педагогів та змін цінностей, які поділяють усі особи й інститути, залучені до роботи з дітьми. Про це пише у своїй статті для ZN.UA аналітик CEDOS Ірина Когут.
Крім того, за словами експертки, дошкільна освіта разом із харчуванням та медициною чинять визначальний вплив на розвиток людського капіталу.
"З одного боку, чудово, що ми нарешті підійшли до системної реформи дошкільної освіти (або принаймні до розмови про неї). Адже інвестиції в ранній розвиток і дошкільну освіту важливі не лише для родин, які користуються цими послугами. Всі, від міжнародних організацій на кшталт ЮНЕСКО чи Світового банку до академічних дослідників, одностайно стверджують, що ранній розвиток і дошкільна освіта разом із харчуванням та медициною чинять визначальний вплив на розвиток людського капіталу", - йдеться в матеріалі.
Детальніше про те, що саме хочуть змінити у сфері української дошкільної освіти - читайте в статті Ірини Когут "Дитячий садок!.." для ZN.UA.