Амстердамський суд вирішить долю "скіфського золота" 14 грудня

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Амстердамський суд вирішить долю "скіфського золота" 14 грудня Україна очікує остаточного рішення Окружного суду Амстердама щодо прав на "золото скіфів"
Відповідно до конвенції ЮНЕСКО 1970 року, після окупації української території, вивезені з неї музейні колекції повинні бути повернуті Україні.

Окружний суд Амстердама повинен ухвалити остаточне рішення про долю вивезеного з музеїв анексованого Криму "скіфського золота" на засіданні 14 грудня, пише в своїй статті для DT.UA Наталія Михайлова.

Як зазначає автор, предметами судового спору є археологічні шедеври, надані для виставки в нідерландському Музеї Алларда Пірсона чотирма кримськими музеями. Виставка охоплює історичний період від початку грецької колонізації Криму (VI ст. до н. е..) до раннього Середньовіччя.

Крім кримських артефактів, в експозиції виставки були і знахідки з курганів півдня України, зокрема – золоті вироби.

Як зазначає Михайлова, юридично дані експонати належать до державної частини Музейного фонду України. Відповідно до конвенції ЮНЕСКО 1970 р., у разі окупації території, музейні колекції повинні бути повернуті на територію України.

Читайте також: Археологи виявили в Єгипті загублене стародавнє місто

Нагадаємо, 5 жовтня 2016 року в Окружному суді Амстердама розпочалося судове засідання за позовом держави Україна до музею Алларда Пірсона щодо повернення українській стороні так званого "скіфського золота", яке зберігається в Нідерландах після анексії Кримського півострова.

Експонати Кримських музеїв перебували в Амстердамі в період анексії Криму Росією. Після завершення виставки, нідерландська сторона відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму.

Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 року, музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.

23 січня 2015 року в Амстердамі почався судовий процес про повернення золота скіфів в Україну. Позиція України в процесі заснована на тому, що музеї ніколи не були фактичними власниками експонатів і факт анексії Криму нічого не змінює.

Детальніше про ситуацію навколо вивезених з кримських музеїв археологічних знахідок читайте в статті Наталії Михайлової "Кримське" золото в Амстердамі: політика vs археологія".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі