Як повідомляють російські ЗМІ, в ході слухань, що стартували сьогодні, п'ятого жовтня, суддя заявила, що колегія суддів буде формувати свою думку з урахуванням всіх наданих суду аргументів.
"Однак у будь-якому випадку ми хочемо винести рішення до 14 грудня", - уклала вона.
Відзначається, що вартість експонатів кримських музеїв, які виступають предметом судової суперечки між Україною та нідерландським музеєм Алларда Пірсона, перевищує 1 мільйон євро.
Як повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" прес-секретар міністра культури України Юлія Даценко, українська делегація на чолі з першим заступником міністра культури Світланою Фоменко успішно прибула на суд, незважаючи на проблеми з отриманням нідерландських віз.
За її словами, на засідання акредитувалися чимало російських ЗМІ, що спричинить за собою однобоке висвітлення судового процесу.
Даценко також нагадала позицію України у даній справі: утримувані музеєм Алларда Пірсона експонати входять до музейного фонду України і мають бути повернуті українській стороні.
Нагадаємо, 5 жовтня 2016 року в Окружному суді Амстердама розпочалося судове засідання за позовом держави Україна до музею Алларда Пірсона щодо повернення українській стороні так званого "скіфського золота", яке зберігається в Нідерландах після анексії Кримського півострова.
Експонати Кримських музеїв перебували в Амстердамі в період анексії Криму Росією. Після завершення виставки, нідерландська сторона відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму.
Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 року, музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.
23 січня 2015 року в Амстердамі почався судовий процес про повернення золота скіфів в Україну. Позиція України в процесі заснована на тому, що музеї ніколи не були фактичними власниками експонатів і факт анексії Криму нічого не змінює.