Активність волонтерів дозволяє наживатися деяким командирам на фронті - журналіст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Активність волонтерів дозволяє наживатися деяким командирам на фронті - журналіст Користуючись волонтерами, деякі командири наживаються © Facebook/Восток-SOS - освобожденные города
Поширені випадки, коли командування навіть забирає у бійців предмети спорядження.

Боєготовність бойової техніки забезпечується силами самих армійців і волонтерів. Велика частина автотранспорту в зоні ВСУ, яка технічно справна - це не військовий автотранспорт, на який списуються гроші, а транспорт, доставлений волонтерами. Ремонти армійських вантажівок також здійснюють за свій рахунок як правило волонтери.

Про це в статті для DT.UA пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.

Більшість армійських частин забезпечуються харчами і водою знову ж таки завдяки волонтерам, родичам, особистим зв'язкам на місцях з населенням. Частка держави в постачанні не домінує. Та ж ситуація з формою - армія дає один комплект форми, а решту - білизну, додатковий одяг - постачають волонтери.

"По суті, у країні діє дві паралельні служби тилу - одна, більш ефективна - волонтерська, і друга менш ефективна - військова. На жаль, організована військова структура не скоординована і не має єдиної системи обліку та єдиної системи контролю потреб військ. Це особливо гостро дається взнаки на передовій", - пише автор.

Читайте також: За весь час АТО в тюрму посадили аж одного диверсанта і одного терориста

На думку Бутусова, недолік ресурсів, що виділяються на фінансування військових програм постачання, не знизив рівень корупції, а навпаки - збільшив.

"Волонтери стали узаконеною формою приховування недостачі й відсутності звітності. Командирам набагато простіше замість оформляти заявки у службу тилу подзвонити волонтерам, щоб ті допомогли речами й харчами, ремонтом і зв'язком, ніж звертатися до свого командування. У результаті на фронті існує дві бухгалтерії і відкривається широке поле для маніпуляцій, оскільки планові поставки армійського постачання можна заміняти волонтерською допомогою - якщо залишити солдатів без конче потрібного, вони з допомогою родичів і волонтерів самі можуть вирішити свої проблеми", - йдеться в статті.

Більше того, автор стверджує, що поширені випадки, коли командування забирає у бійців предмети спорядження, насамперед зв'язок, які дарують бійцям волонтери.

Детальніше читайте в статті Юрія Бутусова Війна не за статутом у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі