Активна мілітаризація Криму Росією створює військову загрозу для НАТО – Гройсман

Поділитися
Активна мілітаризація Криму Росією створює військову загрозу для НАТО – Гройсман Від початку окупації кількість російських військових у Криму збільшилася більш ніж вдвічі © @Capt__Justice
"Керченський сценарій" РФ може відпрацювати для прикриття власної агресії будь-де, вважає прем'єр.

Посилена мілітаризація Росією анексованого українського Криму порушує баланс сил у регіоні та створює пряму військову загрозу на південному фланзі НАТО.

Таку думку прем'єр-міністр України Володимир Гройсман висловив під час зустрічі з прем'єр-міністром Норвегії Ерною Солберг, яка відбулася у межах візиту голови українського уряду до Норвегії, повідомляє прес-служба КМУ.

Він наголосив на тому, що зараз фронтом російської агресії є не лише український Донбас, а й Азовське море. Адже РФ може використати сценарій нападу на корабельну групу ВМС України у Керченській протоці для виправдання своєї агресії і проти інших країн.

"Питання повернення захоплених 24 українських моряків, повернення наших суден, питання економічних втрат України через дії Росії в регіоні заслуговують на прискіпливу увагу всіх міжнародних партнерів. Не варто виключати, що Москва у майбутньому захоче використати аналогічне прикриття необхідності "забезпечення належної безпеки об'єктів критичної інфраструктури" для виправдання своїх агресивних дій в інших регіонах", - зазначив прем'єр.

Зокрема, для агресії у Балтійському морі – регіоні будівництва газопроводу "Північний потік-2". Доказом цьому, впевнений Володимир Гройсман, є активна мілітаризація окупованого Криму, де сама лише присутність військовослужбовців ЗС РФ збільшилася більш ніж удвічі.

На додачу до мілітаризованої, окупована українська територія є зоною систематичного порушення прав людини, беззаконня та безправ'я для тих, хто відмовляється співпрацювати з Росією, нагадав він.

"Саме тому ми закликаємо наших партнерів продовжувати політико-дипломатичний та санкційний тиск на РФ до повного відновлення територіальної цілісності України", – підкреслив Володимир Гройсман.

Прем'єр також подякував Норвегії за тверду та послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. І наголосив на тому, що наміри Кремля втрутитися у вибори в Україні також заслуговують на консолідацію зусиль усіх членів євроатлантичної спільноти.

"Наміри Кремля вплинути на президентські та парламентські вибори в Україні та Європейському Союзі вимагають мобілізації зусиль усіх членів євроатлантичної спільноти", – підсумував він.

Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив арешт усім українським військовополоненим морякам. Адвокати українців оскаржуватимуть продовження арешту своїм підзахисним в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші". За даними російської журналістки Вікторії Івлєвої 27 січня вони були переведені до "Лефортового".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі