Згідно з опитуванням громадської думки, проведеним на замовлення "Дзеркала тижня", тільки 3% громадян України є членами громадських організацій. Людей, готових щоденно й активно долучатися до процесу зміни країни, вкрай мало. І це - одна з причин того, що зазначені зміни відбуваються повільніше, ніж хотілося б.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Матвієнко, голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив, куратор Української школи політичних студій. За її словами, саме цих громадян завжди намагається залякати, приручити, підкупити, знецінити, маргіналізувати кожна влада. Саме їх, активістів, влада боїться, незважаючи на їх малу кількість.
"Активних громадян усе ще небагато. Вони втомлюються, вигоряють. Мало було вистояти Майдан. Мало було допустити до влади нових, які швидко інфікувалися вірусом приналежності, та навіть самого доторку, до влади й "захворіли" тяжче за своїх попередників. Треба було, а зараз ще більше треба, їх жорстко контролювати. Ми забували, що "нові" вже не говорять з нами однією мовою - з різних причин. А часто вже не хочуть говорити взагалі", - зазначає експерт.
Докладніше про необхідність активізації суспільства читайте у статті Світлани Матвієнко "Як урятувати громадянське суспільство від антигромадянського?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".