Учасники акції громадянської блокаду Криму мають намір блокувати ремонт підірваних невідомими опор ліній електропередач, повідомив в ефірі телеканалу "112. Україна" координатор акції Ленур Іслямов.
Іслямов зазначив, що йому невідомо, хто підірвав опори, але учасники акції до умисного пошкодження ЛЕП непричетні.
"У нас воююча країна. Тому це міг зробити хто завгодно. Міг навіть зробити той, хто хоче, щоб нашу мирну акцію представити більш радикальною і налаштувати проти нас решту України", − заявив Іслямов. При цьому він пообіцяв, що активісти перешкоджатимуть ремонту опор ЛЕП співробітниками "Укренерго".
"Якщо зараз будуть знову ставити опори, ми будемо блокувати ремонт", − зазначив координатор блокади.
У ніч на 20 жовтня в Херсонській області поблизу адмінкордону з Кримом була підірвана електроопорора лінії Мелітополь-Джанкой.
За попередньою інформацією, опора була пошкоджена в результаті вибуху мін, прив'язаних до опори. До другої опори також була прив'язана міна, однак вона не вибухнула. Руйнування електроопори не зафіксовано.
У понеділок, 12 жовтня, координатор блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що для окупованого Криму заблоковані постачання близько половини необхідного обсягу електроенергії, на півострів надходить 505 із запланованих 1000 МВт в день. "На сьогодні ми вже заблокували постачання електроенергії близько 330-500 МВт. Але це не означає, що ми прямо варвари такі не давати власним енергетикам відремонтувати дроти, звичайно − ми дамо. Але ми візьмемо з них чесне слово, що вони на інших точках введення в Крим не будуть включати додаткову електроенергію ", - заявив Іслямов.
У той же день міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що його відомство не здійснює енергетичну блокаду Криму і "намагається не грати в якісь політичні ігри".
Наступного дня опора була відновлена, і ЛЕП поновила свою роботу.
Раніше заступник голови штабу цивільної ініціативи щодо блокади Криму Ізет Гданов заявив, що енергетики підтримали учасників акції і припинили постачання електроенергії на окупований півострів по лінії Мелітополь–Джанкой.
З 20 вересня кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму.Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, для них перекриті всі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на админгранице з Херсонською областю. Громадяни та легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.