Академічну раду Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» очолив французький дослідник Патрік Дебуа

Поділитися
Академічну раду Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» очолив французький дослідник Патрік Дебуа
Його заступником стане Андрій Уманський.

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» оголосив ім'я головного стратега та очільника Академічної ради Центра. Ним став засновник та президент французької організації «Яхад-ін Унум», римо-католицький священник, отець Патрік Дебуа.

Діяльність Патріка Дебуа супроводжуватимуть офіси в Києві та Парижі, вчений також працюватиме в тісній кооперації з Наглядовою радою Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Заступником голови Академічної ради стане історик Андрій Уманський.

Патрік Дебуа відомий своїми дослідженнями Голокосту в Україні та інших країнах Східної Європи, які були окуповані нацистською Німеччиною в роки Другої світової війни. В результаті його роботи з'явився термін «Голокост від куль». У своїй першій книзі з однойменною назвою, опублікованій в 2008 році, він наводить численні свідчення нацистських злочинів проти єврейського населення на окупованих територіях Східної Європи, зокрема, вбивства 1,5 млн євреїв в Україні. Його праця отримала Національну єврейську книжкову премію США.

На дослідження Патріка Дебуа надихнула історія його діда, який за часів Другої світової війни перебував в ув'язненні в нацистському таборі військовополонених в містечку Рава-Руська на Львівщині як французький військовополонений. Звідси він почав свої дослідження в 2002 році. Під час своїх експедицій Дебуа розшукував місця, збирав розповіді свідків вбивств євреїв, ромів, людей з інвалідністю та інших жертв нацистів. Він також досліджував німецькі і радянські архівні матеріали. У 2004 році він заснував організацію «Яхад-ін Унум», яка продовжила ці дослідження на території Східної Європи в значно ширших масштабах і займається налагодженням діалогу між християнським та іудейським світом.

«Майже 20 років тому ми з командою почали досліджувати Голокост від куль у кожному селі, окупованому нацистами в Україні, а потім і в інших країнах. Для мене велика честь служити пам’яті та гідності євреїв, загиблих у Києві та Україні, з чудовою командою Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», – прокоментував отець Патрік Дебуа.

Голова Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Натан Щаранський висловив сподівання, що робота Патріка Дебуа з достовірного висвітлення трагічних подій сприятиме збереженню історичної пам'яті.

«Отець Дебуа присвятив життя тому, щоб світ дізнався правду про трагічну загибель жертв Голокосту від куль в Східній Європі. Його внесок у справу збереження історичної пам'яті та розвитку діалогу між християнським та іудейським світом був визнаний провідними інституціями з вивчення Голокосту та відзначений багатьма урядами і релігійними лідерами світу. Вірю, що наші спільні зусилля в дослідженні Голокосту допоможуть нам зберегти пам'ять і донести історію цієї трагедії до майбутніх поколінь», — заявив Щаранський.

Патрік Дебуа народився в 1955 році у Франції. У 1978 році Дебуа працював учителем математики в Африці за дорученням французького уряду, пізніше працював разом із лауреаткою Нобелівської премії миру 1979 року матір'ю Терезою в Колкаті, Індія.

Магістр теології (1986) та історії (1991). Отець Патрік Дебуа удостоєний звання почесного доктора багатьох університетів Ізраїлю, США та Канади. Він був нагороджений Медаллю за відвагу від Центру Симона Візенталя (Ізраїль) і Гуманітарною премією Меморіального музею Голокосту США, лауреат Ордену Почесного Легіону (Франція).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі