Менеджери бізнесмена Ріната Ахметова розробили план "Крепость" щодо збереження монопольного становища компанії ДТЕК на ринку енергетики, пише народний депутат Мустафа Найєм у своєму блозі.
"У мене є підстави стверджувати, що події останніх днів у Києві, а саме - страйк шахтарів, з'їзд шахтарських профспілок, вимоги про відставку міністра енергетики та атаки на уряд і президента нібито зі сторони галузі - це частина єдиного плану щодо захисту інтересів компаній Ріната Ахметова на енергоринку. А якщо бути точніше, спроби бізнесмена призупинити будь-які дії з реформування ринку електроенергії та збереження статус-кво монополіста", - пише Найєм.
Парламентарій пояснює, що, по суті, прикриваючись захистом шахтарів, Ахметов вимагає у держави визнати підвищення ціни на вугілля, яке видобувається компанією ДТЕК, щоб компенсувати зростання курсу долара і реструктуризувати свій кредитний портфель у розмірі $ 3 млрд.
Депутат зазначає, що в його розпорядженні є детальний опис усіх заходів, які планує реалізувати менеджмент компаній Ахметова у найближчі місяці. "Цей документ був розроблений директорами компанії ДТЕК під керівництвом генерального директора компанії Максима Тимченка. Внутрішнz назва документа - "Крепость"", - розповідає парламентарій.
Документ складається з чотирьох модулів, що описують стратегію захисту інтересів ДТЕК і тактичні кроки в період з січня по травень поточного року. Дедлайни деяких заходів, наведених у документі, заплановані на липень-серпень. Між тим, велика частина заходів вже повинна бути виконана.
Найєм вже направив в Генеральну прокуратуру, СБУ і МВС відповідні запити з проханням перевірити причетність менеджменту компанії ДТЕК до організації і фінансування галузевих протестів, втручання в діяльність органів державної влади, спроби надання незаконного впливу на чиновників з метою захисту комерційних інтересів.
Депутат також пропонує Ахметову і компанії ДТЕК надати громадськості та правоохоронним органам всю наявну у них інформацію і документи, що підтверджують факт недобросовісної конкуренції або тиску на менеджмент компанії. У тому числі, з боку президента, прем'єр-міністра, бізнесмена Костянтина Григоришина і глави Мінпаливенерго Володимира Демчишина.
"У разі, якщо менеджмент компанії ДТЕК буде заперечувати існування подібного документа, готовий надати і опублікувати перелік усіх осіб, відповідальних за реалізацію проекту "Крепость", а також більш детальний план заходів, частину яких уже реалізовано. Крім цього, найближчим часом я передам детальний план "Крепости" громадським організаціям для аналізу та підготовки відповідних кроків", - говорить Найєм.
Пізніше компанія ДТЕК відреагувала на публікацію Найєма. Зокрема, компанія заявляє, що їй невідоме джерело походження документа, опублікованого парламентарієм.
"Ми багато разів говорили про непрофесійні, згубні для енергетики України рішеннях керівництва галузі. Спроби відвести громадську увагу від відповідальності чиновників за розвал галузі не повинні прикриватися політичними спекуляціями і дискредитацією 130000 колективу гірників та енергетиків ДТЕК", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті компанії .
Уранці в середу більше тисячі шахтарів прорвалися крізь охорону на вулиці Банковій біля адміністрації президента і впритул підійшли до будівлі. Потім вони пішли до Верховної Ради та Кабміну. Група перемовників відвідала АП і будівля уряду. Під будівлею Міненерго на Хрещатику встановили намет, поруч поставили "люстраційні" вагонетку. У четвер вони знову прийшли на акцію протесту під Верховну Раду.