Служба безпеки повідомила про підозру клірику Української православної церкви Московського патріархату, який агітував за приєднання Херсонської області до Росії та розфарбовував в’їзну стелу у кольори російського прапора. Справу проти нього відкрили за трьома статтями Кримінального кодексу України, повідомили в СБУ.
«Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Назара Шкіля – іподиякона так званої «Херсонської єпархії РПЦ» на тимчасово захопленій частині регіону. Під час окупації обласного центру він одним з перших підтримав загарбників та пішов з ними на співпрацю як клірик місцевої громади УПЦ МП», – зазначили в СБУ.
Через деякий час після окупації частини Херсонщини гауляйтер Сальдо погодив клірика на посаду «керівника» окупаційної організації, яка діяла під виглядом «громадського об’єднання молоді». Обійнявши цю посаду підозрюваний зібрав «однодумців» та пішов розфарбовувати стелу при в’їзді в Херсон у кольори російського триколору. Про це клірик не соромився розповідати у прямих ефірах центральних телеканалів РФ.
Також серед «заслуг» підозрюваного агітація місцевих вірян підтримати «референдум» щодо анексії Херсонщини, яку окупанти називають «приєднанням до РФ».
Коли ж українські військові звільнили Херсон, то фігурант справи разом із батьком втік до окупованого Севастополя. Батько також виявився настоятелем місцевого храму УПЦ МП.
Іподиякону-колаборанту повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ч. 1 ст. 436-2 (заперечення збройної агресії РФ проти України);
- ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).
«Наразі тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за злочини проти українців. Крім того, вирішується питання щодо кваліфікації дій його батька, який так само причетний до інформаційно-підривної діяльності на користь РФ», – підсумували в СБУ.
Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС, 83% українців вважають, що держава так чи інакше має втрутитися в діяльність УПЦ МП. З них 63% переконані, що цю Церкву мають повністю заборонити в Україні. При цьому довіряють УПЦ МП лише 8% опитаних. А не довіряють – 82%.