Аеродром «Саки» використовувався російськими силами як база для авіації Чорноморського флоту Росії. Після атаки на нього спроможність морської авіації російського флоту зараз значно погіршена, зазначають у Міністерстві оборони Великої Британії.
Хоча початкова причина вибухів 9 серпня Сакському військовому аеродромі біля Новофедорівки невідома, але великі грибоподібні хмари, які можна було спостерігати на відео очевидців, майже напевно були результатом детонації чотирьох незакритих складів боєприпасів.
Аналітики зазначають, що майже напевно знищені або серйозно пошкоджені в результаті вибухів щонайменше п'ять винищувачів-бомбардувальників Су-24 і три багатоцільові Су-30. Також серйозних пошкоджень зазнала центральна злітна смуга, але аеродром, ймовірно, залишається придатним до експлуатації.
«Втрата восьми бойових літаків становить незначну частку від загального парку літаків, доступних Росії для підтримки війни. … Але цей інцидент, ймовірно, змусить російську армію переглянути своє сприйняття загрози. Напевно, Крим сприймався як безпечний тил», - зазначають аналітики.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 12 August 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) August 12, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/dhjmqN4njE
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/RDQ0ItNA6c
Нагадаємо, раніше журналісти «Схем» публікували супутникові знімки знищеної авіабази у Новофедорівці. Зокрема на фото видно дев’ять спалених військових літаків – винищувачі типу Су-30СМ та бомбардувальники Су-24М.
В той же час у Міністрестві обороні Росії не визнають факт удару ЗСУ по аєродрому в окупованому Криму. В Інституті вивчення війни пояснили, чому росіянам вигідно так говорити, розповідаючи про самодетонацію.
Командування повітряних сил Збройних сил України натякнуло, що пожежа на військовому аеродромі «Саки» біля Новофедорівки в окупованому Росією Криму було справою українських військових. Зокрема втрати дев’яти бойових літаків окупантів зарахували до досягнень ЗСУ.