Адвокати родин Небесної сотні закликали Раду офіційно затвердити правову оцінку Революції Гідності

Поділитися
Адвокати родин Небесної сотні закликали Раду офіційно затвердити правову оцінку Революції Гідності
У парламенті рік тому зареєстрували відповідний проект постанови, але його досі не розглянули у сесійній залі.

Потерпілі у справах Майдану та адвокати, які захищають їх та родини Небесної сотні, закликали Верховну Раду невідкладно винести на голосування проект постанови щодо правової оцінки подій під час Революції Гідності. Відповідне звернення “Адвокатської дорадчої групи” адресоване парламенту та його очільнику Дмитру Разумкову.

“Вважаємо неприпустимим, що законодавчий орган України лишається осторонь надання політичної оцінки подіям Євромайдану, Революції Гідності та їхнім наслідкам. Просимо вас невідкладно внести на голосування до Верховної Ради проект постанови №2739 “Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з шостою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності”, - йдеться у зверненні.

Так, проект постанови №2739 зареєстрували у Раді ще в січні минулого року. Зокрема, документ:

  • вказує на недопустимість зволікання із розслідуванням “справ Майдану”;
  • пропонує визнати Революцію Гідності однією з ключових подій українського державотворення та виразником національної ідеї свободи;
  • дає оцінка діям Віктора Януковича, міліцейських підрозділів “Беркут” та іншим фігурантам тих подій.

ПОТЕРПІЛІ У СПРАВАХ МАЙДАНУ ТА ЇХ АДВОКАТИ ПРОСЯТЬ ДЕПУТАТІВ ВРУ НАДАТИ ПРАВОВУ ОЦІНКУ ПОДІЯМ РЕВОЛЮЦІЇ...

Опубліковано Адвокатська дорадча група / Advocacy Advisory Panel Середа, 10 лютого 2021 р.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини заявив про те, що під час Революції Гідності в Україні порушувалися права людини. Також Суд поклав на Україну відповідальність за смерть принаймні одного протестувальника.

У рішенні йдеться про те, що правоохоронці або недержавні агенти (тітушки), які були під контролем правоохоронців, вчинили щодо всіх заявників певні дії. Зокрема, заявники поскаржились на неналежне поводження з боку правоохоронців, порушення їх права на протест, необґрунтоване тримання під вартою, та в одному з випадків навіть позбавлення життя.

При цьому за останні сім років набув чинності лише 21 вирок у справах Майдану. При цьому в Офісі генпрокурора повідомили, що протягом минулого року визнані потерпілими понад 2 тис. осіб. Ще 37 осіб притягнули до кримінальної відповідальності, з них 26 є правоохоронцями, 3 - суддями, 8 - цивільні. Ще 27 підозрюваним обрали запобіжний захід.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі