Адвокати Небесної Сотні вимагають у Луценка не знищувати департамент Горбатюка

Поділитися
Адвокати Небесної Сотні вимагають у Луценка не знищувати департамент Горбатюка Адвокати Небесної Сотні заступилися за Горбатюка © Сайт Генеральной прокуратуры
Ліквідація Департаменту спецрозслідувань ГПУ може звести нанівець розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

Адвокати постраждалих учасників Революції Гідності та сімей героїв Небесної Сотні висловили стурбованість у зв'язку з повідомленням про майбутню реорганізацію Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури, яке займається розслідувань злочинів, скоєних під час Євромайдану. Вони вимагають у керівництва ГПУ не знищувати, а посилити ДСР.

Автори відкритого звернення до генпрокурора Юрія Луценка нагадали, що Управління спецрозслідувань було створено в січні 2015 року під тиском потерпілих, адвокатів і громадянського суспільства.

"І тільки після цього почалися реальні просування у розслідуванні. Поступово вдалося зібрати у даному підрозділі розслідування більшість справ за різними епізодами злочинів проти Майдану, які до того часу лежали мертвим вантажем у різних структурних підрозділах прокуратури і МВС", - йдеться у зверненні, опублікованому на офіційній сторінці "Адвокатської дорадчої групи" у Facebook у понеділок, 25 червня.

У травні 2016 року Управління було реорганізовано в Департамент, і до його штату включили прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у "справах Майдану".

"На жаль, через п'ять місяців з Департаменту спеціальних розслідувань вивели половину слідчих і прокурорів у новостворене управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. Анонсувалося, що це управління також мало займатися справами Майдану, але фактично цього майже не відбувалося - нові провадження не передавалися до суду, підозри не повідомлялися, справи, які вже були в суді, тупцювали на місці. Це є прикладом того, як "розслідуються" справи Майдану в інших підрозділах – ніяк", - підкреслили адвокати Небесної Сотні.

Вони висловили впевненість, що в разі ліквідації Департаменту спецрозслідувань розслідування кримінальних проваджень, які він веде, буде розвалено.

"Ліквідація ДСР і розпорошення слідчих і процесуальних керівників з різним підрозділам знищить єдиний координаційний центр розслідувань - єдине бачення, стратегію, нівелює напрацювання попередніх років, на тривалий час зупинить, або істотно сповільнить розслідування, взагалі зведе його нанівець", - йдеться в заяві.

Автори звернення допустили, що реальною метою реорганізації ДСР є бажання позбутися "незручного і нелояльного" керівника департаменту Сергія Горбатюка, а також "керувати в ручному режимі справами, які мають для керівництва ГПУ інтерес (наприклад - справу щодо Пола Манафорта, справи щодо посадових осіб, справи стосовно керівництва Нацполіції та СБУ), а про інших – забути".

У зв'язку з цим адвокати закликали ГПУ "не маніпулювати громадською думкою" і "не поширювати від... неправдиві відомості про нібито обумовленість законодавчими змінами запланованої "реорганізації" ДСР". Вони підкреслили, що з моменту створення департаменту з 2016 році змін у законодавстві не відбувалося.

Адвокати Небесної Сотні зажадали у генпрокурора зберегти і посилити Департамент спецрозслідувань як структурний підрозділ, у рамках якого відбувається координація, створення і реалізація стратегії розслідування та підтримання обвинувачення в суді за різними епізодами злочинів проти учасників Революції Гідності.

Автори звернення також вимагають не зупиняти процес розслідування надуманими організаційними діями: виведенням за штат слідчих і процесуальних керівників, так як це позбавляє їх доступу до таємниці діловодства, зриває негласні слідчі дії тощо.

"У повному обсязі забезпечити кадрово і матеріально ДСР із тим, щоб цей структурний підрозділ Генеральної прокуратури міг і надалі виконувати поставлене перед ним завдання - організовувати і проводити досудове розслідування злочинів, скоєних щодо учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності, колишніми високопосадовцями та керівниками правоохоронних органів, суддями та представниками судової гілки влади", - йдеться у відкритому зверненні.

Раніше депутат від БПП Мустафа Найєм заявив про те, що керівництво Генпрокуратури має намір ліквідувати Департамент спецрозслідувань, співробітники якого займаються розслідуванням злочинів проти учасників Революції Гідності. За словами політика, відповідний наказ уже підготовлено, і генпрокурор Юрій Луценко має його підписати. Найєм зазначив, що ліквідація департаменту відбуватиметься шляхом переведення його працівників до інших структурних підрозділів ГПУ.

У свою чергу, Сергій Горбатюк також заявляв про те, що Департамент спецрозслідувань можуть ліквідувати у зв'язку зі створенням Державного бюро розслідувань та департаменту Генпрокуратури щодо процесуального керівництва.

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган запевнила, що Департамент спецрозслідувань буде не ліквідовано, а трансформовано у слідче управління. За її словами, ні слідчих, ні процесуальних керівників змінювати або звільняти не будуть.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі