"Необхідний за законодавством набір дій" включає в себе створення комісії, яка повинна отримати висновок з колонії про фізичний стан ув'язненого та його поведінку. Приблизно теж саме, що відбувається при прийнятті рішення про УДЗ. Потрібно отримати психологічний висновок, висновок від керівництва колонії, чи є якісь нарікання або заохочення за час відбування покарання. У підсумку робиться висновок, чи представляє він суспільну небезпеку і чи можна його помилувати. Виносяться рекомендації, які президент розглядає і приймає рішення", - розповів адвокат Дмитро Дінз,
Разом з тим, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив про те, що поки не готовий говорити про яку-небудь реакцію Кремля на лист матері Сенцова про його помилування, який нещодавно отримала Адміністрація президента РФ.
"Я знаю, що цей лист надходив у відповідний підрозділ Адміністрації президента, але поки я не готовий вам сказати про будь-якої реакції", - заявив Пєсков.
При цьому, він знову нагадав, що "за процедурою помилування передбачено необхідний за законодавством набір дій".
Нагадаємо, що Людмила Денисова звернулася до російської омбудсменки Тетяни Москалькової з проханням перевести українського політв'язня Олега Сенцова до лікарні, в якій є фахівці ендогенного харчування. Адже в Лабитнангі, де Сенцов перебуває в колонії, немає фахівців, які могли б вивести його з процесу голодування.
Раніше сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що Сенцов майже не встає і каже, що його кінець близький. Напередодні, адвокат українця Дмитро Дінзе повідомив про погіршення здоров'я Олега Сенцова, який все одно відмовляється від госпіталізації і не збирається припиняти безстрокове голодування. Також адвокат звернувся до РФ із проханням перевести Сенцова до Сімферопольської лікарні. При цьому представники російського омбудсмена повідомляють про "відносно стабільний" стан політв'язня.
Нагадаємо, 14 травня український режисер Олег Сенцов оголосив голодування в російської в'язниці. Він вимагає, щоб російська влада звільнила всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму. За словами Сенцова, якщо його вимоги не будуть виконані, він готовий померти.
Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.