Адвокат назвала для підприємців низку правил поведінки при проведенні обшуку в офісі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Адвокат назвала для підприємців низку правил поведінки при проведенні обшуку в офісі Підприємцям потрібно бути готовими до раптового візиту силовиків
Представники бізнесу повинні знати свої права і бути максимально готові до візитів правоохоронних органів.

Адвокат і керівник Дніпровського офісу ЮФ "Ілляшєв та Партнери" Леся Самаріна виділила кілька загальних правил поведінки для підприємців, до офісу яких з обшуками прийшли правоохоронці.

У своїй статті для ZN.UA юрист зазначає, що представники бізнесу повинні знати свої права і бути максимально готові до візитів правоохоронних органів. Особливо – з урахуванням того, що останнім часом кількість таких візитів зросла, а правоохоронці все частіше з'являються на порозі не тільки невеликих фірм, але і великих компаній.

За словами автора, можна виділити наступні правила поведінки при проведенні обшуку на підприємстві:

1. Вимагати присутності адвоката (ст. 59 Конституції України).

2. Спілкуватися з правоохоронцями має керівник або інший заздалегідь визначений співробітник.

3. Перед початком обшуку правоохоронці зобов'язані пред'явити оригінал та надати копію ухвали слідчого судді керівнику або представнику підприємства.

4. Вимагати пред'явити документи, що засвідчують особу прокурора, слідчого; якщо обшук проводиться іншою особою, ніж зазначено в ухвалі суду, вимагати постанову про призначення слідчої групи.

5. Забезпечити присутність двох понятих.

6. Перевірити адресу для проведення обшуку, зазначену в ухвалі слідчого судді.

7. Перед початком обшуку заявити клопотання про відеофіксацію. Закон не забороняє фіксувати обшук самостійно.

8. Спілкуватися з представниками правоохоронних органів максимально коректно і стримано (не чинити опору, але в той же час вимагати дотримання закону).

9. Співробітникам підприємства варто утриматися від дачі будь-яких пояснень і показань, посилаючись на ст. 63 Конституції України.

10. Уважно стежити за діями представників правоохоронних органів. В жодному разі не залишати їх в приміщенні без понятих і представника підприємства або адвоката.

11. Обшук повинен проходити за обов'язкової участі обох понятих в приміщенні, де він проводиться.

12. Заборонено торкатися речей і документів, а також незнайомих предметів (що раніше були відсутніми в приміщенні). Є ймовірність, що їх підкинули.

13. Уважно читати протокол обшуку. Протокол повинен містити максимально ідентифіковані речі і документи, які були вилучені. Потрібно також вказати всі порушення, допущені правоохоронцями при проведенні обшуку.

За словами Самаріної, особи, в присутності яких проводиться обшук, при його проведенні мають право робити заяви, які підлягають занесенню до протоколу обшуку.

Детальніше про важливі деталі проведення обшуків і права тих, кого відвідали "силовики", читайте у статті Лесі Самаріної "Гості на порозі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі