Адміністрація президента України ускладнила голосування на сайті електронних петицій, повідомив заступник глави АП Дмитро Шимків на брифінгу.
"З 3 листопада система працювала в режимі перегляду. Відновили роботу з новими механізмами запобігання маніпуляцій", - цитує Шимківа твіттер адміністрації президента.
Проголосувати за петицію можна ввівши дані своєї банківської картки (Приватбанку або Ощадбанку) або ідентифікаційний податковий код. При цьому заборонено використовувати одноразову електронну пошту або поштовий ящик з доменом .ru.
Раніше для авторизації на сайті достатньо було ввести свою адресу електронної пошти, а також ім'я та прізвище.
Шимків повідомив, що при голосуванні за деякі петиції були виявлені маніпуляції. Зокрема, за петицію про призначення Дарта Вейдера прем'єр-міністром 14,2 тисяч голосів прийшло з Росії, а за петицію про перенесення ЗНО з англійської мови 17 тисяч користувачів проголосували з серверів в Кенії.
Всього за даними Шимківа, 89% трафіку сайту петицій – користувачі з України, 5% – з Росії, 1% – з Кенії.
Раніше повідомлялося, що адміністрація президента України тимчасово припинила прийом електронних петицій і голосування за них. "У зв'язку з неодноразовими спробами технічного втручання в роботу сайту електронних петицій система переведена в режим перегляду", - йшлося в повідомленні.
У кінці серпня президент України Петро Порошенко затвердив порядок розгляду електронної петиції, адресованій президенту, і дав старт роботі відповідного сайту.
За цей час президент дав відповідь на декілька петицій, які набрали більше 25 тис. підписів користувачів. Зокрема, він відмовився підтримати вільне носіння зброї громадянами країни, схвалив ідею звільняти депутатів за три прогулу, обґрунтував формальну відмову призначати Юлію Тимошенко послом у Гондурас, а Дарта Вейдера – прем'єр-міністром України.