Abrams для України. Чим особливий основний танк армії США?

Поділитися
Abrams для України. Чим особливий основний танк армії США? © DefenseNews
Американські бойові машини нададуть ЗСУ принципово нові можливості.

M1 Abrams - це основний бойовий танк армії США, що серійно випускається з 1980 року. Він стоїть на озброєнні армії та морської піхоти Сполучених штатів, а також збройних сил Єгипту, Австралії, Марокко та кількох держав близького сходу.

Вчора, 25 січня, стало офіційно відомо, що США передадуть Україні M1 Abrams. Також разом з ними прибудуть боєприпаси та допоміжні машини М88. Вочевидь, питання передачі танків активізувалося саме зараз з причини небажання Німеччини передавати Україні Leopard 2 “наодинці”. Отож, США вирішили діяти наполегливіше, аби не лишити українців без бойових танків під час активних бойових дій, які з великою часткою ймовірності “оживуть” ближче до весни. 

При цьому американські партнери не пішли шляхом передачі вже наявної техніки - була замовлена нова у завода-виробника. Причина цьому, як пише Politico, це секретний сплав, з якого складається броня всіх американських Abrams М1. США не можуть допустити потрапляння зразків цього сплаву до рук росіян, і тому були вимушені йти таким складним шляхом.

За словами американських експертів, майбутні українські танки - Abrams М1А2. Це одна з найновіших модифікацій бойової машини. Вона має вдосконалені засоби виявлення, ураження противника, а також посилений захист. Зокрема, нова модель танка має модернізовану станцію озброєння командира з покращеною оптикою для наведення на ціль. Також вона отримала незалежний тепловізор, який дозволяє командиру самостійно сканувати цілі за будь-яких погодних умов.

Технічні характеристики Abrams М1А2:

  • Бойова маса: 62,1 тони
  • Двигун: Honeywell AGT1500
  • Потужність двигуна: 1500 к.с.
  • Гармата: М256 калібру 120 мм
  • Тип броні: катана стальна
  • Екіпаж: 4 особи

Важливою особливістю танка є те, що всі механізми управління - оцифровані. Це дозволяє діяти в координації з іншими бойовими засобами на полі бою як одна суцільна система. Порівняно з радянською технікою, це зовсім нова можливість, яка буде доступна ЗСУ вже у найближчому майбутньому.

Гармата Abrams має калібр 120 мм та завдяки бронебійним снарядам з легкістю може впоратися зі всіма моделями російських танків, включно з найновішою “гордістю російського ВПК” - Т-90М. Окрім цього, танк має спарений кулемет, який може виконувати функції зенітної гармати та класичного засобу ураження дрібних цілей.

Водночас броня Abrams М1А2 витримує постріли як зі всіх російських гранатометів, так і зі стандартних для армії окупантів танків Т-72. Винятком може бути лише бронебійний підкаліберний боєприпас “Реликт”, яким оснащуються найновіші версії російських бойових машин. Однак до безпосереднього контакту на полі бою робити будь-які прогнози безпідставно.

В майбутньому Abrams М1А2 може стати основним бойовим танком ЗСУ, адже американська промисловість має достатньо потужностей для виготовлення десятків одиниць цієї техніки кожного року. Водночас не варто розраховувати на постачання танків зі зберігання армії США через вищезгаданий секретний сплав, який наші партнери не бажають розсекречувати для російських окупантів.

Весь потенціал Abrams та його міць в порівнянні з німецькими Leopard 2 ми зможемо оцінити на полі бою російсько-української війни вже за кілька місяців. Проте варто зауважити, що німецькі танки опиняться в Україні раніше, адже вони надійдуть з уже наявного озброєння європейських країн, а не з заводів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі