Абітурієнти з Криму досі не зараховані до вишів України через зволікання влади

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Не всі абітурієнти з Криму змогли стати студентами в Україні © Андрій Товстиженко, DT.UA
Вступна кампанія вже закінчилася, а закон, що дозволяє зарахувати всіх кримчан до вищих навчальних закладів України, досі не підписаний президентом.

Незважаючи на перепони з боку окупаційної влади півострова, випускники Криму (загалом 315 осіб) все ж зважилися вступати до вишів материкової України. Однак через некоректно прописані положення закону про "тимчасово окуповані території" (прийнятого ще в квітні) вони до цих пір не можуть бути зараховані на бюджет, як пообіцяла українська влада.
Про це у ZN.UA пише Оксана Онищенко.

Виявилося, що деякі положення закону допускають двояке трактування не на користь кримчан, а іноді призводять до абсолютно протилежних результатів.

Наприклад, у законі зазначено, що додаткові бюджетні місця будуть виділені тим абітурієнтам з окупованих територій, які не потрапили в рейтингові списки вузів. Але в ці списки потрапляють всі, хто подав документи. Ось тільки одні перебувають у "прохідній" частині (вступають на бюджет або контракт), а інші - в непрохідний. Останнім і потрібні додаткові місця. Але якщо слідувати букві закону, вони їх не отримають.

Виправити ситуацію повинні були зміни, нарешті прийняті Верховною Радою минулого місяця. Документ ще 21 серпня був переданий на підпис президенту. Але, незважаючи на те, що навчальний рік вже розпочався, зміни так і не підписані.

Тепер кримчани, які подали документи у виші України, опинилися в дуже неприємному становищі. Перше вересня минуло, а вони не зараховані, й досі абсолютно нічого не зрозуміло.

"Однокласники сина, які залишилися навчатися в Криму або поїхали в Росію, першого вересня стали студентами. А що з нами буде - не знаємо. У Криму нас все розпитують, як так вийшло", - розповідає мама одного з абітурієнтів з Криму.

Таку ж ситуацію описує і проректор одного з навчальних закладів на материковій Україні. За його словами, він "не знає, що відповідати півсотні абітурієнтів та їхніх батьків, які в окупованому Криму повірили державі Україна і подали документи для вступу, в тому числі, в наш виш".

У той же час однокласники кримських абітурієнтів влаштовані безкоштовно в російських вишах і насміхаються над ними і над Україною в цілому. У санкт-петербурзьких вузах, наприклад, абітурієнтів з Криму приймають без іспитів. При подачі заяви - чисто символічна співбесіда про знання російської мови. Багато кримчани просто купили квиток на літак, долетіли до Пітера і на наступний день вже були зараховані.

До речі, серед людей поінформованих ходять наполегливі чутки, що зволікання з підписанням проекту закону про зміни до закону не пов'язані з освітою.

Справа в тому, що проектом передбачається дві зміни. Одна з них - навчання кримчан (компетенція МОН), а друга - тимчасова реєстрація біженців в місцях їх проживання (МВС і Державної міграційної служби). І саме в останньому питанні заминка.

Більше читайте в статті Оксани Онищенко "Вступна кампанія-2014: ТЕСТ НА ЗРІЛІСТЬ" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі