Міжнародний день студентів: історія свята

Поділитися
Міжнародний день студентів: історія свята © freepik/freepik
Його встановили в пам’ять про загиблих студентів.

17 листопада в Україні та світі відзначають Міжнародний день студентів. Цей день асоціюється з веселими святкуваннями та гучними студентськими вечірками, але історія свята доволі сумна.

Коли святкують День студента в Україні

Дата свята була встановлена в пам’ять про студентів Чехословаччини.

28 жовтня 1939 року студенти та викладачі окупованої Чехословаччини вийшли на демонстрацію на честь річниці утворення Чехословацької держави. Тоді окупанти розігнали демонстрацію. Під час цих подій був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал.

15 листопада відбувся похорон студента, який переріс в акцію протесту. Десятки студентів заарештували. Вранці 17 листопада окупанти оточили студентські гуртожитки та заарештували 1200 студентів. Їх помістили до концтабору Заксенхаузен.

Дев'ятьох студентів стратили без суду у катівнях в'язниці. Після цього Гітлер наказав закрити усі чеські навчальні заклади, їх відкрили лише після закінчення війни.

1941 року на Міжнародній зустрічі студентів країн, що боролися проти нацизму, що проходила в Лондоні, було вирішено встановити свято. Святкування було підтверджено на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся у Празі у 1946 році, і відтоді воно відзначається щорічно. Сьогодні в цей день його святкують в багатьох країнах світу.

В Україні святкування Міжнародного дня студентів встановили указом президента від 16 червня 1999 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі