В умовах карантину 58% українців кілька разів на день стежать за новинами щодо епідемії коронавірусу, йдеться у результатах дослідження New Image Marketing Group, проведеного на базі додатку "Лемур". Не частіше одного разу на день переглядають новини щодо поширення COVID-19 27%. При цьому 9% респондентів зазначили, що практично "не вилазять" із новин на відповідну тему.
"Дуже ймовірною" для України загрозу коронавірусу вважають 38% респондентів, 51% назвав таку загрозу "ймовірною". Ще 9% респондентів зазначили, що загроза коронавірусу "малоймовірна" для України, а 2% взагалі не бачать жодної загрози.
"Ймовірною" загрозу коронавірусу для себе та членів своєї родини вважають 55% респондентів, ще 29% опитаних зазначили, що загроза епідемії коронавірусу їм та родині "малоймовірна". Думки про те, що загроза для родини є "дуже ймовірною", притримуються 11% українців, ще 5% не бачать жодної загрози.
При цьому 54% громадян розповіли про те, що придбали мінімальний запас засобів захисту, 27% респондентів зазначили, що готують/шиють самостійно засоби захисту. За словами 9% опитаних, їх засобами захисту забезпечує роботодавець. Про те, що вони незабезпечені засобами захисту через відсутність таких в аптеках, повідомив 21% громадян. Ще 8% зазначили, що не можуть придбати засоби захисту, так як на це не вистачає коштів. Про те, що їм взагалі не потрібні засоби захисту, заявив 1% респондентів.
При цьому переважна більшість опитаних українців зазначили, що мають намір дотримуватися карантинних заходів, особливо щодо заборони на проведення всіх масових заходів, заборони перебування у громадських місцях без маски або респіратора та перебування дітей до 14 років без супроводу дорослих. Про це заявили понад 90% респондентів. Щоправда 19% громадян не планують дотримуватися заборони щодо відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон.
При цьому найменших рівень схвалення більш жорстких карантинних заходів зафіксовано щодо:
- заборони на відвідування парків, скверів, зон відпочинку (17% - повністю не схвалюють, 16% - скоріше не схвалюють);
- заборони на переміщення групою більше 2х осіб (10% - повністю не схвалюють, 16% - скоріше не схвалюють);
- заборони на відвідування спортивних та дитячих майданчиків (8% - повністю не схвалюють, 13% - скоріше не схвалюють).
Опитування провели у період з 3 по 7 квітня 2020 року серед 1234 жителів України віком від 18 років. Метод дослідження: онлайн-опитування за допомогою інтерактивної структурованої анкети, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних. Загальна репрезентативна похибка для вибіркової сукупності складає 3,8% з ймовірністю 0,95*.