28 червня мусульмани почнуть відзначати Курбан-байрам, одне з головних свят. Його святкують кілька днів, а саме святкування пов'язане з низкою важливих традицій.
Що потрібно робити в Курбан-байрам
Ніч напередодні цього свята за традиціями проводять в молитвах.
Перед ранковою молитвою рекомендують прокинутися раніше, підстригти волосся і нігті, зробити обмивання і натерти себе запашними маслами. Необхідно також вдягти найкращий і обов’язково чистий одяг.
До ранкового намазу їсти заборонено.
На світанку йдуть в мечеть на святкову молитву, а по її закінченні повертаються додому.
Після цього, за бажанням, віруючі збираються групами на вулиці або у дворах, де співають хором славослів'я Аллаху (такбир). Потім вони знову відправляються в мечеть або на спеціально відведену площадку (намазгах), де мулла або імам-хатиб вимовляє проповідь (хутбу), яка зазвичай починається з прославлення Аллаха і його пророка, потім роз'яснюються походження хаджу і значення обряду жертвоприношення.
Під час свята Курбан-байрам треба звеличувати і вихваляти Аллаха (такбир) протягом усіх трьох, днів після кожної обов'язкової молитви.
Свято також пов'язане з обрядом жертвопринесення. Час для нього починається відразу після ранкової молитви, а закінчується незадовго до заходу сонця третього дня святкування. Разом з тим, немає однозначної відповіді, чи обов'язково потрібно приносити жертву.
Одні стверджують, що здійснення цього обряду є обов'язковим для кожного повнолітнього мусульманина, який постійно проживає в даній місцевості на момент настання Курбан-байраму і має кошти для покупки тварини. Інші заявляють, що обряд не є обов'язковим, оскільки не всі його в стані зробити.
Що не можна робити в цей день
Напередодні свята, у День Арафат, необхідно тримати одноденний піст. Не можна вживати їжу і пити до самого вечора. Це можна робити тільки тим, хто здійснює паломництво в Мекку.
Свято пов'язане з жертвопринесенням тварини, здійснювати яке можна тільки повнолітнім мусульманам. Жінки та сліпі люди, приносити тварину в жертву не можуть. Забороняється лякати тварину і знущатися над нею.
У свято не можна займатися фізичною працею, сперечатися та сваритися. Вважається, що це не тільки забирає енергію, але й не дозволяє зосередитися на читанні святкових молитов.