День героїв: історія свята

Поділитися
День героїв: історія свята © Василь Артюшенко, ZN.UA
Свято поки що не відзначають на державному рівні, але воно присвячене людям, які борються за незалежність України.

Щороку 23 травня в Україні святкують День героїв. Цього дня заведено вшановувати тих, хто боровся за свободу та незалежність нашої країни, ризикуючи своїм життям. Історія свята розпочалась у 1941 році, коли 23 травня у Кракові відбувся Другий великий собор Організації українських націоналістів (ОУН). Саме у травні пішли з життя лідери та ідеологи націоналістичного руху – Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

До проголошення незалежності України День героїв відзначали підпільно здебільшого колишні воїни УПА та дисиденти. Поки що День героїв не став офіційним державним святом, але його визнають органи місцевого самоврядування у багатьох регіонах нашої країни. З 2014 року після початку агресії Росії проти України свято набуває все більшої популярності.

День героїв встановлено на честь лицарів Київської Русі, українських козаків, січових стрільців, гайдамаків, опришків, воїнів УНР, ОУН-УПА, герої Небесної сотні та російсько-української війни.

Слід зазначити, що другий рік поспіль Україні зустрічає День героїв в умовах повномасштабного військового вторгнення Росії. Українські воъни героїчно боронять нашу країну від російських окупантів, звільняють захоплені території. Ворог продовжує наносити ракетні удари, через які гинути наші громадяни, але українська армія та народ мужньо протистоять вторгненню рашистів.

Раніше ми писали, що Верховна Рада визнала рашизм державною ідеологією Росії та закликала міжнародну спільноту підтримати засудження політики рашизму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі