42,5% українців головним "гальмом" розвитку вважають олігархів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
42,5% українців головним "гальмом" розвитку вважають олігархів
Росію винуватцем гальмування доброчинних процесів в країні вважають не так вже багато - 14,5%, однак ще 12% згадали про проросійську "п'яту колону".

У рейтингу "гальм" розвитку України впевнено лідирують олігархи. 42,5% опитаних саме їх назвали головним тромбом країни. Народна нелюбов до магнатів, можливо, пояснюється не стільки розумінням їх дійсної ролі, скільки розкрученістю самого слова. Такі результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення DT.UA.

"Не виключено, що саме нестримна (але в цілому нешкідлива) "антиолігархічна" та "антикорупційна" риторика глави держави дозволила йому зайняти в хіт-параді перешкод на шляху розвитку країни незаслужено низьке третє місце. Петро Олексійович ділить його з Кабінетом міністрів (у обох 26,3%), - пишуть Юлія Мостова та Сергій Рахманін у своїй статті для DT.UA. - Другу сходинку прогнозовано займає парламент - 32,9%. Рада - на слуху і в телефокусі, її склад досить строкатий. Тому кожен, засмучений ходом подій в країні, без труднощів може вибрати з 423 "омандачених" власного кандидата на роль головного винуватця загальнодержавних бід. І, наскільки можна судити, багато з легкістю переносять невдоволення конкретним обранцем на весь законодавчий орган. На четвертій позиції в переліку основних перешкод на шляху країни влаштувався шар чиновників з показником в 16%. Не дуже значна цифра, але, ймовірно, опитані вважають бюрократів не стільки самостійними паразитами, скільки обслугою олігархів і влади. Аналогічна історія, схоже, і з оцінкою шкодочинності судів, яких перешкодою розвитку України вважають лише 4,5%. Хоча не тільки демократія, але і Біблія роль суддів цінує вище ролі правителів"...

Росію винуватцем гальмування доброчинних процесів в країні вважають не так вже багато - 14,5%, однак ще 12% згадали про проросійську "п'яту колони".

"Ризикнемо припустити, що в 2014-15 роках ця цифра була б вищою. Поступове замороження військового конфлікту на Сході змусила багатьох уважніше придивитися до тих, хто власні безпорадність і жадібність списує на підступи агресивного сусіда. Для деяких підсумком споглядання і роздумів стало бажання покинути країну, - зазначають автори. - Те, що розвиток країни в першу чергу гальмують виборці, вважають лише 3,2% (для розуміння: приблизно стільки ж учасників опитування - 3% - вважають, що головною перешкодою на шляху нашого розвитку є США)".

Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у матеріалі Юлії Мостової та Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі