33% українців підтримують право російськомовних громадян на шкільну освіту російською мовою — опитування

Поділитися
33% українців підтримують право російськомовних громадян на шкільну освіту російською мовою — опитування
Більшість українців вважають, що таке право потрібно забезпечити в тих областях, де більшість жителів цього хочуть.

Держава має забезпечити російськомовним українцям право вчитися у школі російською мовою по всій території України – вважають 33% громадян, йдеться у результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Ще 40% респондентів вважають, що таким правом варто забезпечити українців у тих областях, де цього хоче більшість населення, але не по всій території країні. Думки про те, що держава не повинна забезпечувати такого права, притримуються 24% опитаних.

Водночас 37% українців вважають, що держава має забезпечити російськомовних громадян правом спілкуватися з чиновниками російською мовою по всій території України. Ще 31% висловився за те, що таке право варто забезпечити в тих областях, де цього хочуть більшість жителів, але не по всій території держави. Проти забезпечення такого права – 28% опитаних.

"Як бачимо, значна частина населення за те, щоб держава забезпечувала можливість спілкування з чиновниками російською мовою. Разом з тим інші дослідження показують, що більшість хоче, щоб українська мова була єдиною офіційною і державною, і щоб чиновники в робочий час говорили українською. Чи є громадська думка з цього приводу сформованою і чи не залежить вона від формулювання запитання, чи є вона амбівалентною, або тут немає суперечності, а респонденти відповідають, маючи на увазі різні аспекти цієї проблеми, – все це потребує подальших досліджень", - зазначив гендиректор КМІС Володимир Паніотто.

КМІС

Опитування проводилося з 21 по 25 лютого 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. У соціальному дослідженні брали участь громадяни віком від 18 років, окрім тих, хто проживає на тимчасово окупованій території Донбасу та в анексованому Криму. Під час опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі