26% з бажаючих виїхати українців планують перечекати за кордоном важкі часи

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
26% з бажаючих виїхати українців планують перечекати за кордоном важкі часи © Польське радіо
9,3% хотіли б отримати нові знання та досвід, а потім повернутися в Україну.

26,1% співвітчизників планують перечекати за кордоном важкі часи, поки в Україні все, очевидно само собою, врегулюється і розквітне. У той же час 15,4% хочуть їздити на сезонні роботи, але не виїжджати назовсім. Такі результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ZN.UA.

14% готових виїхати з країни - категоричні і їх не лякає слово "назавжди". А ось 12% мають іншу мету - заробити грошей і таки відкрити свою справу в рідній країні. Напевно, тут доречно запам'ятати, що в Україні, станом на 2017 р. було зареєстровано 1 млн 800 тисяч підприємств, з яких, за даними Держстату, 1,5 млн - ФОП. І, при цьому, згідно з нашим опитуванням, лише 11% громадян намагалися відкрити свою справу. 2,7%, за визнанням респондентів, - домоглися успіху, 8,3% - оцінили свій досвід як невдалий.

"Сподіваємося, незабаром країна усвідомлено потребуватиме ініціативних людей, здатних організувати і утримати на плаву малий бізнес, а не стати частиною схем ухиляння від податків, які використовуються торгівцями ювеліркою, побутовою технікою, брендовим одягом тощо, для чого і служить левова частка зареєстрованих ФОП-єдинників", - пишуть Юлія Мостова та Сергій Рахманін у своїй статті для DT.UA.

9,3% хотіли б отримати нові знання та досвід, а потім повернутися в Україну.

Кількість українських студентів у закордонних вузах на початок 2014/2015 навчального року склало 40 тис., через рік - вже 59,6 тис., ще через рік - понад 68 тисяч (дані CEDOS). За десять років кількість українських студентів у Польщі зросла в 11 разів (!), українці - половина всіх іноземних студентів в цій країні.

3% хочуть покинути країну, поки не закінчиться війна. Занадто мала величина для того, щоб зрозуміти: це, в основному, ті люди, які не змогли влаштуватись у мирній частини України, покинувши рідний дім на обпеченому Сході або втікають від військкомату?

Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у матеріалі Юлії Мостової та Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі