20% українців вважають, що за певних умов авторитарний режим кращий демократії — опитування

Поділитися
20% українців вважають, що за певних умов авторитарний режим кращий демократії — опитування
При цьому більшість громадян вважають, що держава має надавати максимум безкоштовних послуг, навіть внаслідок підвищення податків.

Думки про те, що держава має надавати максимум безкоштовних послуг – освіта, медицина, пенсія, навіть якщо доведеться збільшити податки, притримується 71% українців, у 2018 році таких громадян було 65%, йдеться у результатах спільного дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центру Разумкова. Не згодні з такою позицією 22% опитаних, у 2018 році – 23%.

Ще 22% громадян вважають, що роль держави навпаки потрібно мінімізувати шляхом зменшення податків для людей, які можуть самостійно оплачувати освіту й медицину та накопичувати пенсію. При цьому 70% українців вважають, що більшість людей у країні не зможуть прожити без постійної турботи та опіки держави, у 2018 році таких було 77%. Не погоджуються із цією думкою 19%, у 2018 році – 13%.

Водночас число українців, які вважають, що "держава повинна нести повну відповідальність за забезпечення кожної людини всім необхідним" зменшилося з 44% у 2018 році до 38% у 2019 році. Однак тепер 54% опитаних вважає, що "держава повинна забезпечити людям однакові "правила гри", у 2018 році так вважали 45% громадян.

Згодні поступитися державі часткою прав і свобод в обмін на власний добробут 33% респондентів, у 2018 році так відповідали 26%. Терпіти матеріальні труднощі заради особистої свободи та дотримання всіх громадянських прав готові 42% українців, у 2018 році – 36%. Ще 25% громадян не змогли обрати жоден із варіантів, у 2018 році таких українців було 39%. При цьому Східний регіон України відрізняється від інших тим, що там 42% опитаних згодні поступитися часткою прав і свобод в обмін на добробут, а 31% не готові до такого.

Демократію як найбільш бажаний устрій для держави визначають 52% опитаних. Однак, 20% громадян вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим. Ще для 19% немає значення, демократичний режим в Україні чи ні. Водночас на Сході країни 37% надають перевагу демократичному устрою, а для 30% неважливо, демократі в державі чи ні.

Демократичні ініціативи

Загальнонаціональне дослідження проводили у період з 6 по 11 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі