15 тисяч убитих в Україні росіян – нижня оцінка – аналітик CIT

Поділитися
15 тисяч убитих в Україні росіян – нижня оцінка – аналітик CIT © КМДА, Олексій Самсонов
Згідно з дослідженням журналістів, за п'ять місяців так званої "спецоперації" загинуло більше російських військових, ніж за три роки другої чеченської війни.  

Радіо Свобода поговорило з аналітиком Conflict Intelligence Team Кирилом Михайловим про те, як підраховуються втрати під час збройних конфліктів та яким даним варто довіряти.

Востаннє Міноборони Росії розповіло про втрати чотири місяці тому – тоді було заявлено про загибель 1351 особи. При цьому ЗСУ регулярно публікує свої підрахунки кількості загиблих російських військових: 22 липня відомство повідомило, що воно досягло 39 тисяч.

Розвідки західних країн також періодично надають свої дані про російські втрати. 21 липня директор американської розвідувальної служби ЦРУ Вільям Бернс заявив, що армія Росії в ході вторгнення в Україну втратила 15 тисяч людей убитими і "ймовірно" втричі більше пораненими. Таку саму оцінку ще наприкінці квітня давав міністр оборони Великобританії Бен Воллес.

Аналітик CIT Кирило Михайлов у розмові з Радіо Свобода визнав, що не знає, звідки ЦРУ бере дані про кількість російських військових, які загинули в Україні.

За його словами, "складно сказати, як це робить західна розвідка, але потрібно розуміти, що їхні оцінки однаково потрапляють приблизно в один діапазон".

— Були різні західні оцінки у діапазоні від 15 до 30 тисяч. Те, що вони приблизно однакові, говорить про те, що загалом їхня методологія має заслуговувати на певну довіру, — зазначив експерт.

За оцінкою CIT, кількість загиблих в Україні російських військових – від 15 до 22 тисяч.

— Це наша більш-менш консервативна оцінка, наголосив співрозмовник Радіо Свобода. -...15 тисяч можна вважати нижньою планкою російських втрат.

Щодо кількості поранених, то, за словами Михайлова, загальноприйнятий коефіцієнт — троє поранених до одного вбитого — дуже поганий. Так, у США він вагався від одного до шести у В'єтнамі та до одного до десяти в Іраку.

— Але, враховуючи плачевний стан російської тактичної медицини, яка не дозволяє оперативно рятувати поранених, та з огляду на деяку віддаленість шпиталів, які знаходяться на російській стороні кордону, співвідношення один до трьох видається правдоподібним, — погодився Михайлов.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі