1 вересня: як навчатимуться діти у школах в Україні

Поділитися
1 вересня: як навчатимуться діти у школах в Україні © depositphotos / alebloshka
Навчальний рік розпочнеться в умовах війни.

Через військову агресію РФ, не в усіх українських школах буде очне навчання. Приймати учнів на очне навчання можуть лише ті школи, які обладнані укриттями, що відповідають нормам. Згідно з правилами, які встановило Міністерство освіти і науки, форму навчання для дітей зможуть обирати батьки. Про це пише «Українська правда».

Київ

У столиці України, за даними Київської міської військової адміністрації, 68% шкіл мають укриття і готові прийняти учнів.

У департаменті освіти і науки КМДА зазначили, що згідно з опитуванням, 70% батьків обрали очну форму навчання для своїх дітей.

Однак у школі одночасно зможуть перебувати лише стільки людей, скільки вміщує укриття. Тож деякі заклади перейдуть на двозмінне навчання, а школи, де немає ані свого укриття, ані безпечного місця поруч, будуть займатися дистанційно.

Вінниця

У Вінницькій територіальній громаді 30 шкіл з 44 мають власні укриття. Деякі з 14 шкіл без укриттів вже уклали угоди з власниками сховищ поруч. Разом із дітьми в укриттях перебуватиме медична сестра та інші працівники школи.

У міськраді зауважили, що певні обсяги ремонтних робіт у шкільних укриттях виконували педагогічні колективи та батьки. Однак, як стверджують у місцевому департаменті освіти, коштів з батьків на облаштування сховищ не збирали.

У Вінниці 83% батьків підтримують навчання у режимі онлайн. Учнів, які обрали очне навчання, об’єднають в окремі класи.

Житомир

За повідомленням мера Житомира, 1 вересня до шкіл на очне навчання вийде не більше 50% учнів. Він зазначив, що чимало вчителів та учнів поїхали за кордон і не планують повертатися найближчим часом.

Станом на середину липня у Житомирі до нового навчального року готували 22 школи, в яких є укриття.

Згідно з опитуванням, лише 38% батьків учнів середніх та старших класів дали згоду на навчання дітей офлайн. А ось 82% батьків першокласників вирішили, що діти навчатимуться очно.

Луцьк

У Луцьку до очного навчального процесу готові 33 з 38 закладів освіти. Для решти шкіл будуть шукати укриття поруч, або ж діти навчатимуться дистанційно.

У департаменті освіти пояснили, що в школах, які мають маленьке укриття, початкові класи навчатимуться очно, а старші діти – в режимі онлайн.

У місцевому бюджеті на обладнання укриттів передбачили два мільйони гривень.

Дніпро

Навчання з 1 вересня для школярів у Дніпрі розпочнеться у дистанційному режимі. Відповідне рішення ухвалили депутати на сесії міськради.

"Ми проводили консультації з батьками. Близько 80% з них підтримують це рішення", – зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов.

Влітку для освітян проводилися марафон і тренінги, аби зробити онлайн-навчання більш ефективним.

Запоріжжя

У Запоріжжі та області батьки та вчителі висловилися за онлайн-навчання.  Про це повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух.

Однак у регіоні обіцяють продовжити будувати та обладнувати укриття.

У Департаменті освіти та науки зазначили, що велика кількість закладів не рекомендовані до використання через відсутність укриттів, і там буде лише дистанційне навчання.

Луганська, Донецька і Херсонська області

Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет повідомив, що усі заклади загальної середньої освіти Донецької, Луганської та Херсонської областей працюватимуть за дистанційною формою.

На тимчасово окупованих територіях розташовані 1,3 тисячі шкіл.

Закарпаття

Відповідно до висновків комісії, на Закарпатті рекомендують до відкриття лише 41% шкіл (517 закладів освіти).

Найкраща ситуація в Берегівському (62,4% рекомендованих закладів), Тячівському (60%) та Ужгородському (51%) районах.

Івано-Франківськ

Лише третина батьків івано-франківських школярів підтримує очне навчання у школах з 1 вересня, решта висловилися за дистанційну форму.

У місті перевірили усі заклади освіти перед початком нового навчального року, на усунення недоліків з облаштування укриттів планують виділити додаткові кошти.

Водночас, лише 30% опитаних батьків школярів готові до початку очного навчання у школах з вересня. Лише у восьми школах Івано-Франківська є батьки-прихильники очного навчання, шість із них – у навколишніх селах.

Кіровоградщина

Зa словами заступника начальника обласного департаменту oсвіти Кіровоградщини, 70% зaклaдів oсвіти мaють укpиття aбo мaють мoжливість їх oблaштувaти.

Нapaзі 65% шкіл гoтoві працювати oчнo,  20% – зa змішaнoю фopмoю, 15% – дистaнційнo.

В області вирішили приймати рішення щодо форми навчання не на підставі результатів опитування, а заяв від батьків. Перед тим, як батьки визначаться, їм мусять показати облаштовані укриття.

Зa слoвaми нaчaльниці міськoгo упpaвління oсвіти, 1 вepeсня у Кpoпивницькoму плaнують відкpити 38 шкіл. Наразі лише 26% батьків міста підтримують очну форму навчання.

Львів

Навчання відбуватиметься у поєднаному форматі. Учні молодших класів вчитимуться очно, а учні старших класів – за змішаною формою.

Зокрема: 1-5 класи – очно; 6-10 класи – очно і можливий 1 день на тиждень дистанційно; 11 класи – поєднання очної та дистанційної форми навчання, залежно від семестру.

Остаточне рішення щодо форми навчання ухвалюватиме директор школи.

84% шкіл міста мають свої укриття. Станом на липень, у 80-ти школах досі мешкають переселенці, для яких шукають інше помешкання.

Миколаїв

У Миколаєві станом на 4 серпня 2022 пошкоджені 49 об’єктів освіти, багато з них не підлягають відновленню.

За словами мера міста, 43 тисячі дітей планують навчатися дистанційно. За підрахунками управління освіти, у Миколаєві залишилося менш як 10 тисяч дітей.

Одещина

З 1 вересня 2022 року у регіоні запровадять змішаний формат навчання.

В області є школи, в яких укриття вже повністю готові до використання, але в більшості закладів наразі тривають або завершуються роботи з їх облаштування.

В місті Одеса батькам учнів повинні оголосити, які заклади освіти будуть працювати очно, після чого вони мусять обрати форму навчання для дітей.

Полтавщина

У Полтавській ОВА повідомили, що через вимогу щодо укриттів, на очне або змішане навчання вийдуть від третини до половини закладів освіти.

Станом на серпень лише 18% шкіл були готові до прийняття учнів.

В області 65,5% батьків висловлюються за онлайн навчання, а 30,8% – за офлайн.

Формат навчання з 1 вересня буде різний. Школи, які не матимуть укриттів, будуть надавати освіту в онлайн-форматі або практикувати змішану форму.

Харків

Про те, що у Харкові навчальний рік може розпочатися тільки онлайн, мер міста сказав ще у середині липня.

У місті тривають бойові дії, а 110 шкіл міста зруйновані.

Рівненщина

У регіоні захисні споруди облаштовані у 44,7% об’єктах закладів освіти.

Навчання на Рівненщині почнеться 1 вересня у змішаному форматі.

Сумщина

На Сумщині освітній процес також відбуватиметься за змішаною формою. За словами голови Сумської обласної військової адміністрації, деякі заклади будуть працювати онлайн або офлайн, а інші – і так, і так.

Це буде залежати від кількості місць в укритті, у яких можна перебувати під час повітряних тривог або артилерійських обстрілів. У деяких закладах буде організована робота в декілька змін для того, щоб по можливості продовжити навчальний процес в укриттях.

У тих громадах, які розташовані поруч із кордоном з РФ, учні навчатимуться дистанційно. Щоб школа мала змогу працювати офлайн, відстань від кордону має становити понад 40 км.

Тернопіль

У Тернополі дистанційне навчання підтримують лише 19,5% батьків, інші  — за офлайн-навчання і змішану форму.

Як кажуть у департаменті освіти, у Тернополі кожна школа без винятку має укриття.

Однак 1 і 2 вересня навчання у тернопільських школах буде дистанційним. Урочистостей з нагоди свята першого дзвоника 1 вересня у школах Тернопільщини не буде.

Хмельниччина

На початок серпня із 579 закладів загальної середньої освіти 198 будуть навчатися онлайн через відсутність сховища.

Решта шкіл розглядають варіант роботи в офлайн режимі. В залежності від потужності захисних споруд заклади можуть також  організовувати позмінне навчання.

Черкаси

У Черкасах готувалися до відновлення навчання в очному режимі. Однак переважна більшість батьків учнів черкаських шкіл – за дистанційне навчання.

За онлайн-навчання проголосували 70,3%, а за очне – 19,2%. Найбільше батьків, які хочуть, щоб діти навчались безпосередньо в школі – це батьки першокласників.

В 11-х класах ситуація зовсім інша – лише 9 класів готові виходити на навчання в очному режимі, решта, а це 48 класів – за "дистанційку".

Тому щодо форми навчання одинадцятикласників остаточне рішення буде за кожним окремим закладом освіти.

Чернігів

У місті 57% батьків учнів хочуть аби їхні діти займалися дистанційно, 43% – за очний формат.

З 33 шкіл 25 пошкоджені, а 5 повністю зруйновані. У місті протягом літа проводили як ремонтні роботи, так і займалися обладнанням укриттів.

Мер міста зазначає, що кількість учнів у місцевих школах значно зменшилася через війну, а від кількості класів і їх наповнюваності залежить державна субвенція галузі.

Найпростішим рішення керівництво міста вважає зібрати всіх охочих навчатися в очному режимі та розподілити їх в найкращі навчальні заклади, однак тоді місто не отримає державної субвенції.

Чернівці

У Чернівцях через відсутність укриттів не зможуть працювати очно 5 шкіл із 45 навчальних закладів.

Навчання у регіоні буде переважно змішаним. Укриття у більшості шкіл за площею не є великими, щоб забезпечити можливість навчання усіх дітей одночасно.

Раніше повідомлялося, як в Україні навчатимуться діти на деокупованих територіях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі