В Україні відбувається більш 80 нападів на активістів на рік, розслідування йдуть "дуже кволо" – Лациба

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
 В Україні відбувається більш 80 нападів на активістів на рік, розслідування йдуть © 112 Україна
Правозахисники і експерти вважають, що сьогодні вкрай важливо налагодити співпрацю громадського сектора з МВС.

За оцінками центру прав людини ГО "Зміна", в Україні відбувається більш 80 нападів на активістів на рік. Поліція розслідує ці справи "дуже кволо". Потрібно налагодити співпрацю громадського сектора з МВС заявив, керівник програми розвитку громадянського суспільства УНЦПД Максим Лациба.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, про це сказав під час виступу на онлайн-форумі коаліції "Реанімаційний пакет реформ" "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у вівторок.

"Нам дуже не вистачає діалогу с Міністерством внутрішні справ. Бо, на жаль напади не зменшуються. За оцінками центру прав людини ГО "Зміна", в Україні відбувається близько 80 нападів на активістів на рік. Розслідування йдуть дуже кволо. Правозахисні організації хотіли б більше ділитися інформацією з МВС, щоб разом вести діалог і контролювати, моніторити швидкість розслідувань", – наголосив Лациба.

Він вважає, що необхідно налагодити співпрацю громадського сектора з МВС і розглянути питання створення консультативного органу "або біля МВС або зразу біля уряду", де можливо було організувати діалог і допомагати правоохоронцям швидше привертати увагу і вирішувати проблему нападів, безпеки активістів і розслідування цих справ. 

З 2017 року на громадських активістів в Україні було скоєно півсотні нападів. Справи Сергія Стерненка, Віталія Устименка, Катерини Гандзюк, Олега Михайлика та інших стали відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами.

Найгірша ситуація - на півдні країни, в Одеській і Херсонській областях. Одеські активісти вважають, що за терором проти них стоять мер міста Геннадій Труханов і близькі до нього бізнесмен Володимир Галантернік і кримінальний авторитет Олександр Ангерт на прізвисько «Ангел».

Про найвпливовіших людей Одеси, співпрацю влади, поліції і судів і про те, чи є ризики повторного сплеску нападів на активістів, читайте в інтерв'ю Надії Сухої з Віталієм Устименком «Чому влада не пред'являє підозр одеському клану?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі