Зв'язок брів з нарцисизмом і стоячі хвилі в дощових черв'яках: за що вручили Шнобелівську премію

Поділитися
Зв'язок брів з нарцисизмом і стоячі хвилі в дощових черв'яках: за що вручили Шнобелівську премію Вручення Шнобелівської премії проходить з 1991 року © Naked Science
Цього року премію також присудили групі кілерів з Китаю.

17 вересня відбулася церемонія вручення Шнобелівської премії (Ig Nobel Prize), яка цього року через пандемію коронавірусу проходила онлайн. Премію вручають за відкриття, які "спочатку викликають сміх, а потім змушують замислитися". Повний список переможців наводиться на сайті премії.

Премія в номінації «Акустика» отримала група вчених з Австрії, Швеції, Японії, США і Швейцарії, які змусили самку китайського алігатора ревіти на високій ноті після вдиху суміші кисню і гелію.

Номінація «Психологія» - премію отримала група вчених з Канади і США за дослідження того, як впізнати нарцисів по їхніми бровами.

Шнобелівську премію миру присудили урядам Індії і Пакистану, дипломати яких дзвонили в двері один одного вночі і тікали перш, ніж хтось встигав відкрити.

Премія в галузі фізики дісталася вченим з Австралії, України, Франції, Італії, Великої Британії та Південної Африки «за експерименти, які дозволили з'ясувати, що відбувається з тілом живих дощових черв'яків при високочастотній вібрації».

Премію в галузі економіки присудили групі вчених з Великої Британії, Польщі, Франції, Бразилії, Чилі, Колумбії, Австралії, Італії, Норвегії за те, що вони намагалися визначити зв'язок між нерівністю національного доходу в різних країнах і середньою кількістю поцілунків в губи.

Премія в галузі менеджменту присуджена п'ятьом кілерам з Китаю, які послідовно передавали один одному контракт на вбивство, залишаючи собі частину суми, і так нікого і не вбили.

Нагороду в області ентомології отримав Річард Веттер з США, який з'ясував, що багато ентомологів, які вивчають комах, бояться павуків, які комахами не є.

В області медицини нагороду присудили вченим з Нідерландів і Бельгії, які відкрили новий розлад - мізофонію. При ньому людина перебуває у стресовому стані, коли інші люди жують.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Премію в галузі матеріалознавства присудили вченим із США і Великої Британії, які з'ясували, що ножі, зроблені з заморожених людських фекалій, погано працюють.

Премію в області «Медична освіта» присудили лідерам Бразилії, Великої Британії, Індії, Мексики, Білорусії, США, Туреччини, Росії, і Туркменії «за використання пандемії коронавірусу для того, щоб навчити світ тому, що політики можуть сильніше впливати на життя і смерть, ніж вчені і лікарі ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі