Звичайні вампіри виявилися здатні дружити

Поділитися
Звичайні вампіри виявилися здатні дружити Тварини формують соціальні зв'язки, як люди © N+1
Рукокрилі формують міцні соціальні зв'язки, як люди.

Вчені з США і Німеччини заявили про те, що звичайні вампіри (Desmodus rotundus) здатні формувати міцні соціальні зв'язки так само, як і люди: вони починають з найменш витратного спілкування і переходять до більш близького. Для цього дослідники провели спостереження за самками цих кажанів, повідомляє N+1.

У листопаді вчені з'ясували, що дружба у вампірів не розпадається при зміні умов: подружившись в лабораторії самки цих тварин продовжували дружити і на волі. У ході нового дослідження вчені на протягом 15 місяців стежили за двома групами вампірів, що живуть у неволі, яких виловили в різних частинах Панами.

Спочатку тварин тримали у двох окремих групах. Перша з них протягом півроку була обмежена у харчуванні так, щоб вони почали підгодовувати один одного. Друга – провела разом лише два тижні і ніяких міцних соціальних зв'язків не сформувала.

Після цього вампірів розділили на пари з однієї особини з кожної групи і на четвірки, в кожній з яких обов'язково була вже міцна пара, що вже сформувалася. Нарешті, всіх вампірів помістили разом, додавши до них дитинчат, що народилися в неволі.

Як і очікувалося, в умовах обмеженості ресурсів вампіри дійсно частіше ділилися харчами з уже знайомими особинами: наприклад, в четвірках знайомі вампіри ділилися один з одним їжею в шести з 11 випадків, а незнайомі - в двох випадках з 20. При цьому в об'єднаних групах тварин, де були і знайомі, і незнайомі особини, незнайомі досить рідко починали ділитися один з одним їжею, а ось доглядали - навпаки, частіше: в середньому, на одного дикого вампіра доводилося 2,7 годуючих товариша і 7,2 особини, що доглядає, а на одну особину, яка народилася в неволі - 2,6 особини, які діляться їжею, і 14,4 особи, які доглядають.

Тобто, доглядання виявилося більш частим прикладом взаємодії, ніж годування, тобто, на думку вчених, воно менш затратно. Цікаво і те, що особини, які починали одна одну годувати, спочатку доглядали, тобто, формували стосунки від менш витратних до більш, як відбувається у людей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі