Компанія Zoom Video Communications заборонила своїм дистриб'юторам продавати доступ до сервісу відеоконференцій держустановам і держкомпаніям Росії і СНД, повідомляє «Коммерсантъ» з посиланням на відповідний документ. Причини такої заборони поки невідомі.
Дистрибутор «РайтКонф» відправив відповідний лист партнерам 31 березня. У ньому говориться, що Zoom Video Communications Inc. відкликає у російського партнера авторизацію на продаж сервісу для держустанов і організацій з державними бенефіціарами. Вимоги стосуються не тільки Росії, але і країн СНД.
Ймовірно, Zoom слідує за компанією Microsoft, яка відмовилася постачати програмне забезпечення МГТУ імені Баумана через ризик санкцій з боку США. Як зазначає видання, заборона може позначитися на роботі шкіл та ВНЗ, оскільки в 2020 році «РайтКонф» брав участь мінімум у чотирьох тендерах на поставку Zoom для освітніх установ на суму близько 1,1 мільйона рублів.
Експерти відзначають, що Zoom «не працює на ринках, які вважає токсичними, оскільки це може вплинути на вартість акцій на біржі». Частка Росії в виручці компанії становить 1%, тому їй вигідніше пожертвувати цим ринком, а не вартістю акцій.
Ще одним приводом заборонити продавати програмне забезпечення російським держкомпаніям може бути складність дотримання законодавства, наприклад, вимоги зберігати дані користувачів на території країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, сервіс для відеоконференцій Zoom був заснований в 2011 році. Популярність сервісу різко зросла після початку пандемії і введення жорсткого карантину в багатьох країнах світу. Це було пов'язано з тим, що велика кількість людей по всьому світу змушені були перейти на віддалену роботу або дистанційне навчання.