Наголошується, що нові дані були отримані за допомогою детектора заряджених частинок низьких енергій. На думку вчених, зіткнення з низькоенергетичними частинками припиняться, коли "Вояджер-2" вийде за межі Сонячної системи.
На початку листопаді дослідники помітили різке падіння кількості частинок, але не до нуля. Відзначається, що кількість частинок низьких енергій знижується до кордонів геліопаузи, а потім досягає нуля, оскільки вони починають виходити в міжзоряний простір.
Вчені підкреслюють, що якщо кількість низькоенергетичних частинок падає, то високоенергетичних, навпаки, зростає. Це пов'язано з тим, що зонд поступово втрачає захист геліопаузи. Разом з тим, дослідники не можуть точно сказати, коли "Вояджер-2" досягне меж Сонячної системи.
"Вояджер-2" є першим і єдиним апаратом, що досягнув Урану (у січні 1986 року) і Нептуна (в серпні 1989 року). У загальній складності з обох космічних апаратів було передано на Землю 625 Гігабайт даних. За останніми даними, "Вояджер-1" пішов на 20,8 млрд км від Землі і на 20,9 млрд км від Сонця. За розрахунками вчених, запаси палива (енергію він отримує від радіоізотопних генераторів, які працюють на плутонії-238), дозволять апаратів серії "Вояджер" залишатися працездатними ще протягом десяти років. Потім зв'язок з Землею буде втрачений.