Команда українського кластеру розвитку оборонних технологій Brave1 випробувала на полігоні пів сотні наземних роботизованих платформ, які незабаром відправлять на фронт.
Зокрема оцінили роботу платформ камікадзе, турелей, платформ, які знищують техніку і позиції російських окупантів, а також ті, які призначені для мінування, розмінування, евакуації поранених та підвезення боєприпасів, розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Він додав, що роботизовані системи пройшли успішні випробування і через декілька місяців їх відправлять на передову, а закупівля відбудеться через UNITED24.
«Основна мета наземних роботів ‒ мінімізація участі людини на полі бою. Це допоможе зберігати життя і здоров’я українських воїнів. Наземні роботизовані комплекси стануть наступним геймчейнджером цієї війни, яким вже є дрони. Це асиметрична відповідь на кількісну перевагу ворога», ‒ зазначив Федоров.
Міністр зауважив, що на платформі Brave1 зареєстровані вже понад 140 роботизованих систем, 96 із який пройшли оборонну експертизу, а ще 14 розробок кодифіковані за стандартами НАТО. Частина із цих роботів уже працює на передовій, зокрема турель «ШаБля».
Нагадаємо, у Brave1 протестували українську антидронову рушницю. Вона змогла посадити один із найпопулярніших коптерів - Mavic 3.
Команда кластеру також виготовила автономний безпілотник для пошуку мін. Заявляється, що в середньому він працює у 4 рази швидше за людину.
А наземний робот Sirko може евакуювати поранених із поля бою, а також перевозити вантажі та проводити розвідку ворожих позицій. Він має корисне навантаження до 200 кг і зараз проходить тестування на фронті.