Автори вперше виявили незвичайну особливість морських павуків, додавши барвник у гемолімфу для вивчення незамкнутої кровоносної системи цих тварин. Вони помітили, що їхнє серце б'ється недостатньо інтенсивно, щоб забезпечувати потрібний кровотік, зате кишечник – а у морських павуків він відрізняється особливою довжиною і складністю, навіть займаючи простір в їхніх кінцівках, – демонструє дуже виражену перистальтику. Її скорочення змушують рухатися і гемолімфу в просторі, що оточує кишечник.
Дослідники підтвердили свої висновки, спостерігаючи за 12 видами морських павуків, які були виловлені в різних регіонах планети. На думку вчених, така стратегія стала можлива завдяки складній травній системі цих тварин і допомагає їм істотно заощаджувати енергію на роботі серцевого насоса.
Раніше вчені заявили про те, що здатність гідри до відновлення може допомогти при лікуванні хвороб Паркінсона й Альцгеймера. Вчені вважають, що зможуть використовувати гени, які відповідають у гідри за нейрогенез, для того щоб навчитися відроджувати загиблі нейрони у людини.