Вчені заявили про те, що через зміни клімату мільйони людей по всьому світу, особливо в країнах, що розвиваються, будуть знаходитися під загрозою теплового стресу – небезпечного стану, який може привести до збою в роботі органів. Особлива небезпека загрожує тим, чия робота передбачає довге перебування на відкритому повітрі, наприклад, на фермах або будмайданчиках, або в приміщеннях, де не можна включити кондиціонер, наприклад, фабриках і лікарнях, повідомляє ВВС.
За словами дослідників, умови навколишнього середовища стануть «дуже спекотними для роботи». Вже зараз у багатьох лікарнях прийнято рішення не включати системи кондиціонування, щоб перешкодити поширенню коронавірусу, медики змушені носити захисний одяг, в якому дуже спекотно. Через це працівники медустанов стають більш дратівливими. Перегрів також може зробити їх нездатними виконувати якісь дії, які можуть стати критично важливими для здоров'я і життя людей.
Вчені відзначають, що по мірі зростання глобальної температури підвищується і кількість днів з підвищеною вологістю. А значить, люди з більшою часткою імовірності будуть схильні до згубного впливу цих двох факторів.
Дослідження, яке було опубліковано раніше в цьому році, прогнозує, що до 2100 року понад 1,2 мільярда людей будуть знаходитися під дією тепловому стресу – це в чотири рази більше, ніж зараз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
У кінці червня температура за Північним полярним колом досягла рекорду за всю історію спостережень. Стовпчики термометрів в арктичному місті Верхоянськ в Сибіру піднялися до 38 градусів Цельсія.