Команда астрономів з Університету Нового Південного Уельсу з'ясували, що зірки здатні не тільки виробляти світло, а й відбивати його. Як повідомляє Naked science, раніше було прийнято вважати, що зірки виробляють більшу частину світла у Всесвіті, в той час як планети, супутники, пил і газ його поглинають. Тепер же виявилося, що це не зовсім так.
У ході дослідження астрономи спостерігали за Спікою - системою, зірки якої знаходяться на відстані близько 250 світлових років у сузір'ї Діви. Зірки обертаються навколо одна одної з періодом близько чотирьох днів.
Дослідники з'ясували, що поляризація світла або орієнтація його хвилі змінюються в залежності від орбіти двох зірок. Світло, яке поширюється прямо, не поляризоване і коливається в декількох площинах одночасно. Коли воно відбивається від неметалевої поверхні, то стає поляризованим і коливається тільки в одній площині. В ході спостереження за поляризованим світлом, що виходить від подвійної зірки, фахівці зафіксували відбиття, тому для уточнення даних вони вдалися до комп'ютерних моделей.
За словами дослідників, загальна кількість відбитого світла становить всього кілька відсотків від падаючого світла, але його можна розпізнати, оскільки воно дуже поляризоване. В рамках дослідження вчені розробили власні високоточні поляризатори, додавши тим самим новий інструмент в наявний набір методів для виявлення подвійних зірок. Так, орбіти зірок в бінарній системі розташовані дуже близько одна до одної, а тому оптично їх розділити неможливо. Однак вони все одно будуть відбивати світло одна одної, тому саме за допомогою поляризації можна дізнатися, що система бінарна.
Раніше вчені вивчили нові дані рентгенівської обсерваторії "Чандра" і виявили кільце яскравих джерел рентгенівського випромінювання в галактиці, яка розташовується на відстані 300 мільйонів світлових років від Землі.