Коли конкретно це станеться, вчені не знають. За їхніми оцінками, це може трапиться й сьогодні, і через 100 тисяч років. Дослідники відзначають, що зірка втрачає яскравість протягом останніх місяців, що може свідчити про її швидке перетворення на наднову.
За останні два тижні Бетельгейзе втрачала свою яскравість настільки стрімко, що перестала входити в 10 найяскравіших зірок на небі, опустившись на 21 місце. Дослідники відзначають, що Бетельгейзе то спалахувала, то загасла протягом століть, тому, падіння яскравості може бути одним з витків її існування.
Разом з тим, можливо також, що Бетельгейзе вичерпала запаси палива, почала коллапсувати і незабаром може спалахнути надновою. Зірка знаходиться досить далеко від Сонячної системи для того, щоб у випадку, якщо вибух все-таки відбудеться, ми не відчули його наслідків. За оцінками астрономів, залишки цього вибуху зможуть дістатися до нашої планети не раніше, ніж через 100 тисяч років, а магнітне поле Землі захистить від його наслідків.
Але коли Бетельгейзе вибухне, спостерігати її в небі можна буде і вдень, і вночі, і вона буде навіть яскравішою, ніж Місяць. Востаннє щось подібне відбувалося в 1604 році, коли зірка була помітна в небі протягом декількох тижнів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа виявили біля білого карлика – залишків сонцеподібної зірки – гігантську планету. Планета знаходиться так близько до зірки, що втрачає свою атмосферу, яка утворює навколо зірки газовий диск.