Життя з людиною призвело до зменшення мозку котів

Поділитися
Життя з людиною призвело до зменшення мозку котів Після одомашнення мозок кішок зменшився © baby-cats.com
Зменшення мозку також помітили у овець, собак та кроликів.

Вчені заявили про те, що за 10 тисяч років, які минули з моменту одомашнення кішок, їхній мозок значно зменшився. За словами дослідників, це дозволить покращити уявлення про те, як тварини пристосовуються до тривалого перебування поряд із людиною, повідомляє Science alert.

У ході дослідження вчені порівняли розміри черепа, що дозволяє визначити розміри мозку, домашніх та диких кішок з Європи та Африки, які, як було підтверджено, були їхніми прямими предками. Дослідники також виміряли черепи гібридів домашніх та диких кішок, розміри яких розташовувалися між цими двома групами.

«Наші дані показують, що домашні кішки дійсно мають менший об'єм черепа (передбачає менший мозок) у порівнянні як з європейськими дикими кішками (Felis silvestris), так і з дикими предками домашніх кішок, африканськими дикими кішками (Felis lybica), що підтверджує більш ранні результати. Крім того, ми виявили, що у гібридів домашніх кішок та європейських диких кішок обсяг черепа знаходиться між обсягами черепа двох батьківських видів», - пишуть дослідники у своїй статті.

Вчені вивчають мозок кішок із 1960-70-х років. Тенденція до зменшення мозку також спостерігалася у овець, собак та кроликів.

Дослідники припускають, що одомашнення призводить до вироблення меншої кількості клітин нервового гребеня у тварин (пов'язаних зі збудливістю та страхом). Це, у свою чергу, може призвести до змін реакції на стрес, розмірів мозку і загальної морфології тіла.

Вчені також провели порівняння розмірів неба, але не помітили будь-яких помітних змін. Вважається, що вироблення меншої кількості клітин нервового гребеня призводить до зменшення довжини морди, але це припущення не підтвердилося під час нового дослідження.

Дослідники також не згодні із твердженням, що коти є «напівдомашніми» в порівнянні з собаками, тому їх не можна вважати повністю одомашненими. Так, вчені вказують на те, що кішки показали свою корисність на фермах та кораблях, тому не можна вважати, що вони просто шукають легкого шляху отримання їжі. Люди також вибирають їх як домашніх улюбленців через темперамент, що робить їх відповідним об'єктом для одомашнення.

Разом з тим, вчені зазначають, що для повної картини того, як одомашнення вплинуло на кішок та розміри їхнього мозку, потрібні подальші дослідження з великою кількістю тварин. Вони також наголошують, що при проведенні досліджень необхідно враховувати, що порівняння йде між сучасними домашніми та дикими кішками, а не безпосередніми предками. Це ускладнює проведення аналізу, оскільки отримати доступ до предкової популяції, яка започаткувала сучасні домашні тварини, часто не можна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше команда вчених із Віденського університету провела експеримент, під час якого підтвердила теорію про те, що собаки можуть розпізнавати людську брехню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі