Глава NASA назвав важливим факт фосфіну в атмосфері Венери. Газ, який виробляється деякими живими організмами, виявили в атмосфері Венери за допомогою телескопа Джеймса Клерка Максвелла (JCMT) в Східно-Азіатської обсерваторії на Гавайських островах. Щоб підтвердити це відкриття, знадобилося задіяти 45 антен Великий Атакамскій міліметрової і субміліметрової антени (ALMA) в Чилі, більш чутливого телескопа. Глава NASA Джим Брайденстайн написав в Twitter, що виявлення фосфіну, побічного продукту анаеробної біології, стало найбільш важливою подією в створенні доказу на користь існування позаземного життя.
Знахідка (фосфін) є одним із з'єднань, що свідчать про потенційні ознаки життя.
У звичайних умовах на Землі фосфін - це безбарвний отруйний газ. На Землі його продукують анаеробні мікроорганізми.
Подальші спостереження Венери і кам'янистих планет поза Сонячною системою зможуть допомогти з'ясувати, як саме утворюється на них фосфін. Ці дослідження внесуть свій вклад в пошуки ознак життя поза Землею.
До цього вчені ідентифікували на поверхні Венери 37 вулканічних структур, які недавно були активними і, ймовірно, залишаються активними до сих пір. Як повідомляє Reuters, це означає, що планета все ще є геологічно активною, а не «сплячою», як вважалося до цього.
В ході дослідження вчені зосередили свою увагу на кільцеподібних структурах, які називають коронами. Їх освіту викликано підйомом гарячої породи з надр планети. Вчені змоделювали механізм, за допомогою якого формуються вулканічні об'єкти.
Потім вони порівняли отримані дані з 133 знімками вулканічних корон, які були зроблені місією «Магеллан» в 1990-х роках. Виявилося, що 37 з них були активні в останні два-три мільйони років, що дуже мало з геологічної точки зору.
«На мою думку, багато хто з цих структур активні і зараз», - заявив геолог з Університету Меріленда Лорен Монтезі.
Багато з корон Венери знаходяться в південній півкулі планети. У їх число входить і гігантська корона Артеміди діаметром 2100 кілометрів.