Жителі Стародавнього Риму страждали від рахіту – вчені

Поділитися
Жителі Стародавнього Риму страждали від рахіту – вчені Кожна 20 дитина в Стародавньому Римі страждала від рахіту
Причини хвороби стали відомі лише через тисячі років.

Вчені з Канади і Британії проаналізували останки людей, які жили у Стародавньому Римі, і заявили про те, що вони страждали рахітом через брак вітаміну D, за тисячі років до того, як причини хвороби став відомі. Як повідомляє Naked science, зв'язати хворобу з гіповітамінозом вдалося тільки на початку ХХ століття.

У ході дослідження вчені проаналізували 2787 скелетних решток, які були знайдені в 18 похованнях, на багатьох з них були знайдені ознаки рахіту.

Протягом трьох років роботи дослідники обстежили скелети, виявлені на території, яку в той період охоплювали Римська імперія і її "ойкумена" - від півдня Іспанії до Північної Англії. Сліди рахіту виявили у кожної 20 дитини, найчастіше - у немовлят: вчені пов'язують це з традицією того часу, яка наказувала тримати малюків вдома, де клопотали їх матері, і не виносити на вулицю. Найчастіше хвороба зустрічалася у мешканців Британії - можливо, в силу місцевого хмарного клімату.

Рахіт розвивається у немовлят, які отримують недостатньо вітаміну D. У важких випадках це призводить до ураження скелета, внутрішніх органів, нервової системи, психіки. І хоча перші згадки про рахіт відносять ще до перших століть нашої ери, вважається, що масового поширення хвороба набула лише після Промислової революції і переселення мільйонів людей в похмурі, оповиті смогом заводські міста XIX століття.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в Ізраїлі глиняний черепок 2700-річної давності, на якому видно печатку царя Єзекії, який правив Іудеєю у VIII столітті до н. е. Згідно Біблії, Єзекія зійшов на іудейський престол на третій рік правління ізраїльського царя Осії, тобто у 727 році до н. е., коли йому було 25 років. Єзекія правив Іудеєю протягом 29 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі