Проект під назвою "Стоктонська демонстрація економічних прав і можливостей" стане по суті реалізацією ідеї, яку багато технологічних підприємців знаходять необхідною. Вона полягає в тому, щоб фінансово підтримувати американців, які можуть втратити роботу через поширення штучного інтелекту та автоматизації.
Експеримент планують запустити в серпні 2018 року. На нього вже залучили перший мільйон доларів, який виділить благодійна організація Economic Security Project і зокрема її співкеруючий Кріс Хьюз, один з співзасновників Facebook. Саме він виділить більшу частину фінансування.
За задумом мера, експеримент триватиме не менше трьох років і на його фінансування буде потрібно не менше 1,8 мільйона доларів.
На планування експерименту піде 6-9 місяців - за цей період місто встановить точну суму і порядок виплат, а також проконсультується з дослідниками. Якщо експеримент виявиться успішним, є ймовірність, що його запустять і в інших містах США.
У 2012 році Стоктон став найбільшим містом в США, яке оголосило себе банктором. З тих пір фінансове становище міста значно покращилося. Введення безумовного доходу, швидше за все, призведе до напливу в Стоктон жителів сусідніх міст, що спричинить зростання податків. Більш високі податки, у свою чергу, можуть призвести до того, що деякі мешканці з високим доходом будуть йти.
Раніше вчені з університету Аделаїди навчили штучний інтелект пророкувати смерть пацієнта за результатами комп'ютерної томографії грудної клітини.