Жінка заплатила 50 тисяч доларів за клонування свого померлого кота

Поділитися
Жінка заплатила 50 тисяч доларів за клонування свого померлого кота © cbc.ca
Зараз вона опікується двома непосидючими 10-тижневими кошенятами.

Мешканка Британької Колумбії — провінції Канади на узбережжі Тихого океану в Західній Канаді — Кріс Стюарт втратила свого улюбленця кота Bear (Ведмедика) два роки тому. Він потрапив під машину, опинившись надворі.

«Я знала, що хочу його клонувати, тому що за три-чотири роки до цього я намагалася клонувати одну з моїх собак, і у мене були інструкції, як відправити зразки клітин до компанії Viagen в Техасі», — розповідає Кріс виданню CBC.

Viagen — це американська компанія, яка займається клонуванням котів і собак. У відео на її каналі YouTube пояснюється, що вона бере клітини тварини, яку власник хоче клонувати, і вставляє їх у ядро яйцеклітини самки тварини. У ході «запатентованого процесу» яйцеклітина і клітина з'єднуються разом, і ембріон починає рости. Потім ембріони підсаджують сурогатній матері, яка народжує клонованих цуценят або кошенят.

«Перш ніж досягти результату, знадобилося п'ять пересадок ембріонів.  Я дізналася, що кошенята народилися, коли наприкінці січня мені зателефонували з Viagen і повідомили, що перенесення ембріонів, яке вони зробили в листопаді, призвело до народження кошенят 10 січня», — говорить жінка.

Минулого тижня вона полетіла до Нью-Йорка, де компанія Viagen передала їй двох ідентичних кошенят, які є генетичними клонами Ведмедика.

«Я не можу їх відрізнити. З точки зору характеру, я б сказала, що вони обидва ідентичні Ведмедику: вони так само зухвалі і трішки зарозумілі», — розповідає Стюарт.

Хоча рішення клонувати Ведмедика було насамперед емоційним, Стюарт каже, що вона трохи захоплюється наукою і, крім того, хоче, щоб інші знали, що така можливість існує.

«Я б порадила власникам домашніх тварин: якщо у вас є улюбленець, серйозно подумайте над тим, щоб зберегти його клітини», — закликає Стюарт, додавши, що клітини можна взяти, поки тварина ще жива, або одразу після смерті, але їх слід негайно передати для кріогенного заморожування.

Утім, власники тварин, які вирішать зробити клонування, мусять викласти чималу суму: народження кошенят, яких Кріс назвала Bear Bear і Honey Bear (Любе ведмежатко), коштувало їй близько  50 тисяч канадських доларів — майже 37 тисяч доларів США.

«Чи було воно того варте? Абсолютно! Я дуже рада, що очікування закінчилося, дуже рада мати двох маленьких кошенят, які виглядають так само, як Ведмедик. Тож я дуже задоволена кінцевим результатом», — каже вона.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі