Згенеровані штучним інтелектом обличчя виглядають правдоподібнішими за справжні

Поділитися
Згенеровані штучним інтелектом обличчя виглядають правдоподібнішими за справжні Люди оцінюють синтетичні обличчя як правдоподібніші, ніж справжні © PNAS
Синтетичні обличчя можуть використовуватися для створення фейкових облікових записів у соцмережах.

Штучний інтелект може створити синтетичні обличчя людей, які здаються правдоподібнішими, ніж справжні, і викликають більше довіри. Створені нейромережею обличчя спромоглися обдурити навіть досвідчених спостерігачів. Їх легко завантажити онлайн і вони можуть використовуватися для інтернет-шахрайства та створення фейкових облікових записів у соцмережах, повідомляє New Scientist.

«Ми маємо бути занепокоєні, тому що ці синтетичні обличчя можуть бути ефективно використані в низьких цілях, наприклад, для таких речей, як порнопомста чи шахрайство», - заявила Софі Найтінгейл з Ланкастерського університету у Великій Британії.

Відомо, що програми штучного інтелекту можуть навчитися створювати зображення, все менш відмінні від реальних. У ході дослідження Найтінгейл та її команда попросили 315 добровольців сказати, чи зможуть вони відрізнити 400 синтетичних фотографій від 400 знімків справжніх людей. Кожен набір складався зі 100 фотографій людей чотирьох етнічних груп.

Ця група змогла відрізнити справжні фотографії з точністю 48,2% - трохи гірше, ніж просто здогад. Друга група, що складалася з 219 добровольців, прослухала тренінг із визначення створених на комп'ютері зображень. Ця група змогла визначити фейкові знімки з точністю 59%, що трохи краще, але цією різницею можна знехтувати, вважає Найтінгейл.

Найгірше добровольцям вдавалося відокремити синтетичні та справжні обличчя білих людей. Можливо, це відбувалося через те, що нейромережі тренували генерувати обличчя саме на представниках цієї раси.

Дослідники також попросили окрему групу з 223 учасників оцінити обрані обличчя за рівнем їхньої достовірності за шкалою від 1 до 7. Вони вважали, що синтетичні обличчя на 8% більш правдоподібні, ніж справжні. Найтінгейл вважає, що це невелика, але значна різниця. Це може бути пов'язано з тим, що такі зображення більше схожі на «середні» людські обличчя, а люди з більшою ймовірністю довірятимуть типовим обличчям.

Цікаво, що чотири обличчя, які вважають найбільш недостовірними, були справжніми. Три, які були оцінені як найбільш правдоподібні, були згенеровані штучним інтелектом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Минулого року вчені з Австралії провели три експерименти зі штучним інтелектом та з'ясували, що він може навчитися маніпулювати людьми. У межах цих експериментів нейромережа грала у ігри проти людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі