Вчені заявили, що Землю накрила магнітна буря. І сподіватися на швидке закінчення не варто, адже вона затягнеться на три дні.
Так, як свідчать дані сайту Meteoagent, магнітна буря обрушилася на Землю 20 жовтня. Геомагнітні обурення також спостерігатимуться 21 та 22 жовтня.
Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather, 18 жовтня Землі досягнув корональний викид маси, який вчені не прогнозували. Можливо, це були наслідки викиду на Сонці, на прибуття якого до нашої планети очікували 19 жовтня.
В результаті над Канадою та Норвегією спостерігалися північні сяйва, які можна було побачити неозброєним оком.
Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.
Нагадаємо, вчені заявили про те, що Сонце швидко підходить до піку у своїй активності. За словами експертів, сонячний максимум може настати вже наприкінці 2023 року набагато раніше, ніж прогнозувалося.