Запуски ракетоносіїв і експорт продукції: чим може похвалитися українська космонавтика

Поділитися
Запуски ракетоносіїв і експорт продукції: чим може похвалитися українська космонавтика В українській ракетно-космічної галузі працює 15 підприємств © twitter.com/Scott Kelly
В ракетно-космічної галузі працює 15 українських підприємств.

12 квітня у світі відзначають Міжнародний день польоту людини в космос. Саме в цей день Юрій Гагарін здійснив перший космічний політ, якому цього року виповнюється 60 років. У нашій країні в цей день відзначають також День працівників ракетно-космічної галузі.

Українські конструктори Сергій Корольов і Валентин Глушко заклали основи радянської космонавтики, без них політ людини в космос був би просто неможливий.

Незважаючи на те, що за останні 30 років галузь практично не реформувалася, Україна все ж може похвалитися деякими досягненнями. Так, за період з 1991 по 2020 рік було скоєно 138 запусків ракетоносіїв, повідомляє «Телеграф». В ракетно-космічній галузі працює 15 підприємств, розташованих в чотирьох містах, в галузі задіяно близько 16 тисяч осіб.

телеграф
телеграф

Представники України взяли участь в 12 міжнародних місіях і проєктах минулого року. Космічна галузь в 2020 році принесла прибуток в розмірі 2,7 мільйона гривень, а обладнання, вироблене в Україні, закуповували 30 країн світу, лідерами серед яких є США, Саудівська Аравія і Китай. Є угоди з 28 країнами і міжнародними організаціями про космічні місії, найприбутковішими з яких є Antares (США) і VEGA (ЄС), де використовуються українські ракетні двигуни. З 2018 року Україна залучена в європейську програму дистанційного зондування Землі Copernicus, яка забезпечує взаємний доступ до даних супутників серії Sentinel і перспективних "Січ-2-1" і "Січ-2М". Україна також долучилася до місії з дослідження Місяця "Артеміда".

телеграф
телеграф

Є успіхи і у приватних компаній. Так, група Noosphere з українським корінням недавно уклала контракт з NASA на 9.8 млн дол., за яким буде виводити в космос американські супутники. У структурі групи Noosphere є компанія Firefly Aerospace, яка виробляє ракети-носії, компанія SETS забезпечує космічні апарати двигунами та комплектуючими, а компанія EOS Data Analytics розвиває власну аналітичну платформу. Вона інтерпретує для бізнесу отримані з космосу дані.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, українська команда FireWay стала переможцем Хакатона NASA Space Apps Challenge 2020 в номінації «Найкраще використання технологій». Команда створила універсальний космічний коннектор, який дозволяє заправляти супутники паливом прямо на орбіті, збільшуючи термін їхньої служби.

Детальніше про розробку та українську команду читайте у статті Let's connect на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі