За задумом авторів проекту, підводний човен буде занурюватися на дно, збирати морську воду у спеціальні акваріуми, фільтрувати її від солі, а потім заморожувати за допомогою повітряних турбін. Це дозволить виробляти невеликі шестикутні айсберги, які з часом сформують нові льодовики. Для кожного айсберга знадобиться близько 2027 кубометрів води. Згідно з планами, цілий флот таких підводних човнів допоможе відновити льодовики і в підсумку поверне баланс в екосистему.
"Наша мета - відновлення полярної екосистеми, яка має безпосередній вплив на глобальний клімат", - розповів один з авторів проекту, індонезійський дизайнер Фаріс Раджак Котахатухаха.
Архітектори визнають, що їхній план не може зупинити глобальне потепління, але вважають, що він дозволить зберегти екосистему Арктики і нівелювати негативні наслідки змін клімату.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Минулого року дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.