З проекту WikiLeaks пішли ключові учасники

Поділитися
Ланцюжок відставок відбувся проекті WikiLeaks у зв'язку із рішенням керівника цього проекту Джуліана Ессенджа опублікувати у жовтні 392 000 закритих американських документів, що стосуються війни в Іраку. Про це повідомляють колишні співробітники WikiLeaks.

Ланцюжок відставок відбувся проекті WikiLeaks у зв'язку із рішенням керівника цього проекту Джуліана Ессенджа опублікувати у жовтні 392 000 закритих американських документів, що стосуються війни в Іраку. Про це повідомляють колишні співробітники WikiLeaks.

За їхніми словами, значна частина нечисленного персоналу WikiLeaks виявилася незадоволена зміненим за останній час "самодержавним" стилем управління Ессенджа.

Ключові члени команди WikiLeaks були обурені, дізнавшись, що Ессендж надав обмежений доступ до бази даних запланованої публікації низці ЗМІ, взявши з них підписку про нерозголошення до моменту публікації даних на сайті. Також екс-працівники WikiLeaks повідомляють, що Ессендж має намір опублікувати дані 18 жовтня, але працівники називають цю дату дуже ранньою через те, що імена не всіх діючих солдатів будуть прибрані до зазначеної дати з документів, що поставить під загрозу життя людей.

"Дата релізу, яка була встановлена, є абсолютно нереальною", - каже 25-річний Герберт Сноррасон, студент ісландського університету, який до недавнього часу допомагав керувати закритою системою чатів на WikiLeaks. "Ми також встановили, що рівень редагування документів, що стосуються дій в Афганістані, є недостатнім. Я повідомив, що якщо в майбутньому наборі документів не будуть внесені запропоновані зміни, то я не буду допомагати проекту".

Відомо, що за останні кілька тижнів шість ключових співробітників проекту відійшли від роботи на WikiLeaks. Більше не працює над проектом і найбільш відомий (після Ессенджа) персонаж - Даніель Домшейт-Берг, який раніше представлявся у ЗМІ як Даніель Шмідт і був своєрідною прес-службою Wikileaks.

Домшейт-Берг дізнався про угоди Ессенджа з представниками медіа-індустрії ще минулого місяця, проте до недавнього часу він не знав подробиць цих угод. Сам Домшейт-Берг говорить, що напередодні відходу з WikiLeaks Джуліан Ессендж звинуватив його у витоку низки закритих даних на користь журналістів видання Newsweek. Окрім того, Домшейт-Берг також підтверджує, що за останній час стиль управління Ессенджа значно змінився.

"Ви не король і не бог. Ви навіть не виконуєте свою роль лідера зараз. Лідер спілкується з підлеглими і культивує у себі довіру. Ви робите прямо протилежне, ведете себе як імператор або торговець рабами", - писав у закритому повідомленні Домшейт-Берг Джулліані Ессенджу. "Ваша робота призупинена на місяць. Якщо хочете подати апеляцію, то можете зробити це наступного вівторка", - пише Ессендж у відповіді.

Домшейт-Берг говорить, що він спілкувався з іншими членами команди WikiLeaks і всі вони прийшли до висновку, що апеляції, які подаються учасниками просто не будуть почуті. "Джуліан дійсно блискуча людина, він має дуже багато особливих талантів. Ми завжди шанували його здатність об'єднувати в одну команду настільки різних людей. Але ця формула працює тільки доти, поки ви працюєте як команда", - говорить Домшейт-Берг.

Домшейт-Берг повідомив про свій відхід з проекту в інтерв'ю німецькому журналу Der Spiegel. На день раніше з проекту пішов і основний програміст, який також виявився незадоволеним політикою Джуліана Ессенджа. Він відповідав за створення закритого програмного забезпечення для зв'язку волонтерів WikiLeaks по всьому світу. Окрім того, він реалізував програмну систему для аналізу численних документів, що надходять до редакції Wikileaks.

Днями проект залишив і Герберт Сноррасон, який повідомив, що вважає відхід Домшейт-Берга помилкою Ессенджа.

"Я серце і душа цієї організації, її засновник, філософ, представник, розробник, організатор, спонсор і все інше. Якщо у вас є проблеми зі мною, провалюйте", - написав Ессендж.

"Думаю, що Ессендж розштовхав талановитих і здатних допомогти людей. Його поведінка не з така, що сприятиме підтримці в проекті незалежно мислячих людей, зацікавлених у якісному розвитку WikiLeaks", - говорить Сноррасон.

Він також зазначив, що особисто йому не відоме джерело витоку іракських документів, але зауважив, що навіть якщо б і знав це джерело, то не розкрив би його. Раніше за підозрою в передачі документів під варту було ув'язнено колишнього співробітника армійської розвідки у Багдаді Бредлі Меннінга, однак документи, що стосуються останнього періоду війни, були, можливо, передані іншою особою. Глава Пентагону Роберт Гейтс попросив ФБР приєднатися до розслідування. У процесі слідства Меннінг заявив, що у травні цього року невідомий хакер отримав доступ до бази Пентагону, де описуються 500 000 подій із 2004 по 2009 рік, що стосуються війни в Іраку.

Сам же Ессендж лише нещодавно залишив Швецію, де місцеве правосуддя звинувачувало його у згвалтуванні двох жінок.

WikiLeaks - портал, що спеціалізується на зборі та публікації таємних матеріалів. Він набув значної популярності після розміщення бібліотеки із більш ніж 75 тисяч документів, присвячених військовій операції США в Афганістані. WikiLeaks пообіцяв опублікувати ще й другу частину «афганського» досьє, яке складається із більш ніж 15 тисяч документів, у вересні 2010 року.

Сайт WikiLeaks існує із 2006 року. Окрім власне військових відомостей, на ньому розміщуються і корпоративні документи. Його засновником є громадянин Австралії Джуліан Ассанж.

За матеріалам CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі